Dzień Głośnego Czytania w szkole w Gwiździnach

2015-11-22 12:30:28(ost. akt: 2015-11-22 12:39:49)
Do Konkursu Pięknego czytania przystąpiło 14 uczniów

Do Konkursu Pięknego czytania przystąpiło 14 uczniów

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dzień 16 listopada ogłoszono w naszej szkole Dniem Głośnego Czytania. Była część artystyczna, a potem konkurs. Dzieci mogły wypożyczyć książki do domu.
Z okazji Dnia Głośnego Czytania uczniowie z klas IV – VI przygotowali pod kierunkiem pani Marii Przeradzkiej krótką część artystyczną, w której wcielili się w postacie z bajek i baśni: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek, Dziewczynka z zapałkami H. Ch. Andersena i Wróżki. Bohaterowie zachęcali do poznania ich losów przedstawionych w książeczkach dla dzieci.

Następnie odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie czytali fragmenty książek dla młodszych dzieci, chcąc tym samym zachęcić ich do poznania dalszych losów bohaterów. Czytanie to miało charakter konkursu do którego przystąpiło 14 uczniów klas IV – VI.
Komisja w składzie: pani Joanna Górtatowska – bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Gwiździnach,
pani Halina Kaczmarska – emerytowana bibliotekarka z Gwiździn, pani Hanna Błaszkowska – dyrektor szkoły, oceniała technikę czytania, dykcję oraz sposób zachęcenia do lektury.

Wybór nie był łatwy, bo wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali fragmenty ulubionych książek. Zdaniem jury pierwsze miejsce zajęła Martyna Smyka, czytając fragment książki „Kopciuszek”. Drugie miejsce komisja przyznała Agacie Leśniewskiej, która czytała fragment książki „Dynastia Miziołków”. Trzecie miejsce zajęła Emilia Wolicka, czytając fragment książki „Najmilsi”.

Potem nastąpiła prezentacja książek pozyskanych w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń”. Biblioteka szkolna nabyła 91 woluminów. Są to książki dla III, a nawet IV poziomów wiekowych czytelnika. Każdy tu może znaleźć coś dla siebie. Książki mają piękną szatę graficzną.
Po podsumowaniu konkursu można było je wypożyczyć z naszej biblioteki.

SP Gwiździny
Do Konkursu Pięknego czytania przystąpiło 14 uczniów
Do Konkursu Pięknego czytania przystąpiło 14 uczniów


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #1863944 | 153.19.*.* 23 lis 2015 13:24

    mam pytanie do redakcji. Dlaczego nie było nikogo z GN dziś na sesji rady Gminy Grodziczno podczas której została zlikwidowana Szkoła Podstawowa w Montowie? To dość istotny temat. Pisaliście o szkole w Gwiździnach, a Montowo już się nie liczy?!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5