Dzięki "Pomocy dla Maksa" niepełnosprawny chłopiec dostał wózek

2015-01-10 10:00:00(ost. akt: 2015-01-08 16:35:38)
Maks z mamą są bardzo wdzięczni za okazaną im pomoc

Maks z mamą są bardzo wdzięczni za okazaną im pomoc

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Do przedszkola w Bratianie uczęszcza Maks — chłopiec niepełnosprawny ruchowo. Aby dotrzeć na zajęcia, potrzebował wózka. Wychowawczyni Maksa — Marlena Kłosowska, postanowiła wraz z rodzicami przedszkolaków zorganizować akcję „Pomoc dla Maksa”.
Do tego przedsięwzięcia włączyła się prawie cała społeczność szkolna oraz Biblioteka Publiczna w Bratianie. Znaleźli się również sponsorzy i dobrzy ludzie, dzięki którym udało się zebrać pieniądze na pomoc niepełnosprawnemu kilkulatkowi.

W ramach akcji odbył się turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyło pięć drużyn oraz zabawa andrzejkowa dla przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej, podczas której działały kawiarenka i loteria fantowa.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców, a także dzieci udało się zebrać 2.350 zł. Dzięki tej kwocie zakupiono profesjonalny wózek spełniający potrzeby chłopca. Uroczyste przekazanie urządzenia nastąpiło podczas jasełek i wigilii w przedszkolu. Maksio i jego mama ucieszyli się ogromnie i podziękowali wszystkim za zaangażowanie i dobre serca.

Ewa Skubaja, kajoo

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5