Warsztaty „Poznajemy bliżej konie” w stajni w Mortęgach

2014-02-20 10:24:30(ost. akt: 2014-02-20 10:43:50)
Jeździecka frajda w Motręgach

Jeździecka frajda w Motręgach

Autor zdjęcia: Archiwum

Niedawno zakończone ferie to dla naszych milusińskich czas zasłużonego wypoczynku od szkolnych obowiązków. Okazały się również wyśmienitą okazją do spędzenia wolnych chwil w towarzystwie koni. Okazją ku temu były warsztaty zatytułowane "Poznajemy bliżej konie" organizowane w stajni Szynaka w Mortęgach .
Impreza była adresowana głównie do dzieci pracowników Grupy Meblowej Szynaka, jednakże drzwi stajni oraz mortęskiego pałacu stały otworem również dla pozostałych, najmłodszych miłośników koni.

Dzień zaczynał się od karmienia oraz pielęgnacji zwierząt, uczestnicy poznawali obowiązki oraz rytuały odbywające się w stajni. Głównym punktem każdego dnia warsztatów było doskonalenie umiejętności jeździeckich, przy czym zupełną nowością były zajęcia z woltyżerki, czyli gimnastycznych figur wykonywanych na końskim grzbiecie.

Organizatorzy zadbali również o wiedzę teoretyczną – w jednej z sal pałacu, przy rozgrzanym kominku oraz ciepłym kakao, uczestnicy zdobywali wiedzę na temat anatomii, umaszczenia oraz psychologii różnych ras koni.

Zarówno sroga zima, jak i konieczność wczesnego wstawania, nie były przeszkodą dla udziału w zajęciach. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę i cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy już teraz z niecierpliwością wyczekują kolejnej edycji warsztatów.

Paweł Brodowski

Jeździecka frajda w Motręgach
Jeździecka frajda w MotręgachPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5