Gminna „halówka” ostatni raz w tym roku

2013-11-29 14:00:00(ost. akt: 2013-11-28 15:33:38)
Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gminny Zespół Oświaty w Mszanowie i Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie zorganizowały Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.
To ostatnie szkolne zawody gminne zaplanowane w tegorocznym kalendarzu sportowym. Dziewczęta z rocznika 2001 i młodsze podzielono na dwie grupy, w których każda z drużyn rozegrała dwa mecze.

W pierwszej grupie znalazły się reprezentacje Jamielnika, Skarlina i Tylic. W rywalizacji tych zespołów padła jedna wygrana (Jamielnik -Tylice), cztery bezbramkowe remisy oraz jedno zwycięstwo.

Drużyny ze szkół podstawowych w Radomnie, Gwiździnach i Bratianie znalazły się
w drugiej grupie. Tutaj rywalizacja o najlepszą lokatę w fazie grupowej była bardziej zacięta. Z przeciwniczkami najlepiej poradziły sobie zawodniczki z Bratiana, które we własnej hali zremisowały z dziewczętami z Radomna i odniosły jednobramkowe zwycięstwo nad reprezentacją Gwiździn.

Zaraz za gospodyniami turnieju uplasowały się uczennice SP Gwiździny, które pewnie pokonały drużynę z Radomna.

W kolejnej rundzie zawodów najlepsze drużyny spotkały się na parkiecie z ekipami
z drugich miejsc. Dziewczęta z Gwiździn okazały się lepsze od koleżanek z Jamielnika, gdyż kopnięta przez nie piłka dwukrotnie trafiła do bramki rywalek. Mecz Bratian - Skarlin natomiast zakończył się remisem (0:0).

Do walki o III. miejsce w gminnym turnieju stanęły więc piłkarki z Jamielnika
i Bratiana. Regulaminowy czas gry nie pozwolił na wyłonienie zwycięzcy, dlatego też
o wygranej zdecydowały rzuty karne, w których większą skutecznością wykazały się dziewczęta reprezentujące „podstawówkę” z Jamielnika.

Podobne emocje towarzyszyły meczowi o I miejsce i główną nagrodę - puchar Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty w Mszanowie. Po widowiskowych rzutach karnych z rywalizacji Gwiździn ze Skarlinem, zwycięsko wyszły reprezentantki szkoły w Gwiździnach, które zdobyły tytuł Halowego Mistrza Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Zawodniczkom pogratulowała Dyrektor Krystyna Danielewska, dla której były to również ostatnie zawody sportowe, ponieważ niebawem kończy swoją pracę związaną z kierowaniem gminną oświatą. Z okazji tej skorzystali nauczyciele wychowania fizycznego gminy Nowe Miasto Lubawskie i w towarzystwie uczniów złożyli Pani Dyrektor podziękowania za wspieranie sportu szkolnego, życząc utrzymania dobrej formy.

Grażyna Zagórska


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5