Szeregi uczniów zasiliło 17 pierwszaków

2013-11-08 11:11:46 (ost. akt: 2013-11-08 21:24:30)
Akademia w ZS w Jamielniku

Akademia w ZS w Jamielniku

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

25 października w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbyło się pasowanie na uczniów dzieci z pierwszych klas
Apel uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Marzena Weisgerber oraz wychowawczyni pierwszoklasistów – pani Iwona Wasilów. Następnie młodzi adepci udowodnili, że są już wystarczająco duzi, by stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W tym celu wyrecytowali przepiękne wierszyki i zaśpiewali piosenki.

Po tym niełatwym egzaminie, uczniowie klasy pierwszej otrzymali birety i zostali uroczyście pasowani na uczniów przez panią dyrektor.

Każdy ślubujący uczeń potwierdził przyjęcie do braci uczniowskiej poprzez złożenie pieczątki swoim palcem w kronice. Po niezwykle ważnej i podniosłej chwili każdy „nowy” uczeń otrzymał pierwszy dokument w swoim życiu – legitymację szkolną oraz mnóstwo prezentów.
Akademia w ZS w Jamielniku

Po części oficjalnej, wszyscy udali się do swoich klas, a pierwszaki rozpoczęły dalsze ucztowanie w swojej sali, której próg przestąpiły po uroczystym przecięciu wstęgi.

Uroczystość była niezapomnianą chwilą w życiu każdego małego ucznia, udała się znakomicie dzięki wychowawczyni i zaangażowaniu rodziców.

Wojciech Lorkowski- członek koła dziennikarskiego pod kierunkiem p. Emilii Bagrowskiej.

Akademia w ZS w Jamielniku
Akademia w ZS w Jamielniku
Akademia w ZS w Jamielniku

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5