Zatrzymani z 20 gramami amfetaminy i marihuany

2013-09-03 10:46:47(ost. akt: 2013-09-03 11:16:50)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Nowe Miasto

Wiktor S., Waldemar W., Jakub P., Cezary T., Adrian W. zostali zatrzymani za posiadanie i sprzedawanie narkotyków. Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego zabezpieczyli w tej sprawie ponad 20 gram narkotyków.
W miniony piątek, w godzinach popołudniowych w Pacółtowie(gm. Nowe Miasto Lubawskie) policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Zdenerwowanie kierowcy oraz jego dwóch pasażerów było niepokojące.

Funkcjonariusze znaleźli u kierowcy, Wiktora S., woreczek z białym proszkiem. Okazało się, że jest to amfetamina. Właściciel narkotyków został zatrzymany.

Kryminalni ustalili, że pasażerowie pojazdu, Waldemar K. i Jakub P., również posiadali substancje psychotropowe, marihuanę. Wszyscy zostali zatrzymani.

— Policjanci ustalili, że mężczyźni zaopatrywali się u Cezarego T. i Adriana W, którzy odpowiedzą za udzielanie środków odurzających. Czterej podejrzani są mieszkańcami powiatu nowomiejskiego, jeden jest z powiatu lidzbarskiego. W trakcie czynności zabezpieczono ponad 20 gramów narkotyków — mówi sierż sztab. Bartłomiej Smarz.

Teraz wszyscy mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej — nawet do 10 lat.

KPP Nowe Miasto/kajoo

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. inne podejście do walki z narkotykami w USA #1332834 | 178.180.*.* 23 lut 2014 10:40

  - Nie mamy jeszcze, bo dopiero badamy tę metodę. Program ma dwa i pół roku. Ale ja z codziennej praktyki wiem już, że dobrze działa. Wcześniej nie ufaliśmy ludziom z organizacji pozarządowych, a oni nie ufali policji. Teraz doskonale współpracujemy i się uzupełniamy. Dobroczynne skutki programu są następujące: oszczędzamy pieniądze (już na samym odstąpieniu od posadzenia człowieka oszczędzamy 125 dolarów), oszczędzamy czas funkcjonariuszy policji (nie muszą odstawiać zatrzymanych do więzienia) i prokuratorów (nie muszą oskarżać). Oszczędzamy również przestrzeń i pieniądze, bo nie przepełniamy aresztów i więzień. Ale nade wszystko oszczędzamy ludziom dramatu niezasłużonej kary, piętna człowieka karanego, które ciąży potem na nim przez całe życie, gdy nie może znaleźć pracy albo dachu nad głową i czuje się wykluczony. Tymczasem wielu z tych, którymi się zajmowaliśmy, znajduje sobie i mieszkanie, i zajęcie. No i mamy czas i głowę, by zajmować się ściganiem prawdziwych gangsterów. Poglądy Amerykanów na narkotyki, zwłaszcza za marihuanę, bardzo się zmieniają. Kilkanaście lat temu za zakazami było 75, a za legalizacją narkotyków 25 proc. społeczeństwa. A dzisiaj aż 60 proc. jest za legalizacją. - Chyba wielu Amerykanów zdało sobie sprawę z faktu, że wojna z narkotykami nakłada na tysiące niewinnych, przyzwoitych, dobrych ludzi piętno i kajdany. I niszczy im życie. Coraz więcej ludzi ma kogoś wśród bliskich albo zna kogoś, kto padł ofiarą wojny z narkotykami. Nawet konserwatywni posłowie miewają dzieci, które nagle są represjonowane z powodu zażywania narkotyków

  odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #1197945 | 77.87.*.* 15 wrz 2013 21:17

  Torti sie sprzedał oooo ;d

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Normalny Nowomieszczanin #1197748 | 79.191.*.* 15 wrz 2013 16:46

  I dobrze, że ich złapali. Pomyślcie, że niektórzy są rodzicami nastolatków i takie wiadomości przyprawiają ich o zawrót głowy. Gówniarze sprzedają świństwo dzieciom, byle zarobić parę złotych zamiast za pracę się wziąć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. CharakternyZawszeBadz #1197569 | 83.31.*.* 15 wrz 2013 11:07

  Torti[*]

  odpowiedz na ten komentarz

 5. policyjne dylematy i absurdy prawa polskiego #1197534 | 37.30.*.* 15 wrz 2013 09:32

  Polska polityka walki z marihuaną jest absurdalna, głupia i nieskuteczna. A do tego wyjątkowo kosztowna - czytamy na stronie internetowej tygodnika "Wprost". Studenci to grupa społeczna, w której najczęściej policja dokonuje zatrzymań z paragrafu „za posiadanie narkotyków”. Załapani podczas policyjnych a[anek najczęściej mają przy sobie mniej niż 3 gramy marihuany, tyle w Czechach można mieć na własny użytek. Tymczasem Polska traci rocznie miliony na tego typu sprawy. Osadzenie w zakładzie karnym osoby posiadającej małe ilości zabronionej substancji kosztuje 30 tys. zł rocznie. W 2012 r. z powodu posiadania narkotyków w zakładach karnych przebywało 2,8 tys. - informuje służba więzienna. Sprawy o posiadanie narkotyków w 2009 r. kosztowały państwo 82 mln zł, a zatrzymano nieco ponad 14 tys. osób. Ile kosztują obecnie? Nie ma takich informacji, ale z całą pewnością nie mniej.

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5