Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

LIST DO MATKI

BARDZO PILNE!!! mamo, napisz list lub napisz pismo albo zadzwoń tam gdzie trzeba w sprawie bezdomnego jurka. synoptycy zapowiadają mrozy około 30 stopni. jurek, który od wielu lat mieszka w drewnianym domku kempingowym na działce twojego sąsiada, takiego mrozu nie przeżyje.

BARDZO PILNE!!!

mamo, napisz list lub napisz pismo albo zadzwoń tam gdzie trzeba w sprawie bezdomnego jurka. synoptycy zapowiadają mrozy około 30 stopni. jurek, który od wielu lat mieszka w drewnianym domku kempingowym na działce twojego sąsiada, takiego mrozu nie przeżyje.

ty najlepiej znasz jego sytuację. wielokrotnie w różny sposób mu pomagałaś. kilka lat temu to tylko dzięki tobie nie doszło do tragedii a skończyło się tylko na odmrożeniu stóp i amputacji części jednej stopy i miesięcznym pobycie jurka w szpitalu. to tylko dzięki tobie wtedy jurek przeżył morzy ponad 20 stopni. teraz sytuacja jest poważniejsza i groźniejsza.

w budynku, w którym ja mieszkam, na tym samym piętrze, na którym ja mieszkam, jest wolny ( niezamieszkały ) pokój komunalny ze sprawnym piecem kaflowym ( zamknięty na zamek i na skobel aby nikt samowolnie nie mógł tam zamieszkać ). pokój ten we wrześniu 2013 został pomalowany na zlecenie urzędu miasta i do tej pory nikt w nim nie mieszka. może dałoby się jurka zakwaterować w tym pokoju?

w mrągowie jest wiele wolnych, czyli niezamieszkałych mieszkań komunalnych a ludzie bezdomni marzną na mrozie bo nie mają gdzie mieszkać. jest tak dlatego, ponieważ burmistrz mrągowa otolia siemieniec ( katoliczka, podobno były polityk sojuszu lewicy demokratycznej ) woli mieszkania komunalne sprzedawać na przetargach ludziom bogatym ( również spoza mrągowa ) niż zakwaterować w nich bezdomnych mieszkańców mrągowa.

na ścianach frontowych budynków, w których są te mieszkania komunalne na sprzedaż wiszą banery z napisem ,,mieszkanie na sprzedaż”, godło mrągowa i numer telefonu do urzędu miasta.

gdybym ja interweniował w sprawie jurka, to odpowiedź byłaby taka sama jak zawsze we wszystkich sprawach w jakich zwracałem się do pani burmistrz mrągowa, czyli na NIE.

mamo, napisz list lub napisz pismo albo zadzwoń tam gdzie trzeba w sprawie bezdomnego jurka bo jurek zbliżających się 30 stopniowych mrozów w drewnianym domku kempingowym na działce twojego sąsiada nie przeżyje.

myślę i czuję, a więc istnieję.

radek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: zenon ryszard kakowski
Oceń artykuł:

5.00

(1)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5