GRAMY W PLANSZÓWKI: Wsiąść do Pociagu: Europa 

2023-03-05 08:00:00(ost. akt: 2023-03-04 09:33:07)

Autor zdjęcia: BM Mrągowo

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - "Wsiąść do pociągu: Europa" zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia.
Gra należy do obsypanej nagrodami serii Ticket to Ride:
- Zwycięzca Spiel des Jahres (2004)
- Finalista Deutscher SpielePreis (2004)
- Gra Roku 2004 w Japonii
- Gra Roku 2005 we Francji, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii
- Gra Roku 2006 w Norwegii, Włoszech
- Finalista Najlepsza Rodzinna Gra Roku według Games 100 (2005)
- Nominowana do Najlepszej Strategicznej Gry Roku przez International Gamers Award (2004)
- Zwycięzca International Gamers Award (2005)

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - "Wsiąść do pociągu: Europa" zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu! Wsiąść do pociągu: Europa to druga część niezmiernie popularnej serii o wielkiej, kolejowej przygodzie. Gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. To gra prosta i elegancka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, spodoba się też doświadczonym graczom. Niniejszy zestaw zawiera kompletną grę i nie wymaga użycia pierwszej wersji Ticket to Ride.

"Wsiąść do pociagu: Europa" to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. To prosta i elegancka planszówka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestników.

Na początku rozgrywki uczestnicy otrzymują karty biletów, które stanowią cele do zrealizowania. Znajdują się na nich nazwy miast, które należy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. Aby to zrobić, gracze będą dobierali kolorowe karty wagonów a następnie zagrywali je w zestawach odpowiadających kolorom wybranych odcinków na mapie. Poszczególne odcinki zajmujemy, układając na nich plastikowe figurki wagoników.

Aby wygrać, będziemy musieli wykazać się taktycznym myśleniem, które pozwoli nam zająć strategiczne miejsca na planszy, by jak najszybciej zrealizować swoje cele. 

To świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją zabawę z planszówkami. Liczba zasad, które należy poznać na początku jest niewielka, a z każdą kolejną partią nasze rozgrywki stają się ciekawsze.

Gra przeznaczona dla 2 i więcej graczy od 8-11 lat, 12-14 lat, 15+ lat. Czas gry ok. 90 minut.

Gra jest dostępna w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie – Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Gry planszowe wypożyczane są za kaucją zwrotną 30,00 złotych. Zachęcamy i zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.

Urszula Śnietka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5