Była poszukiwana za niepłacenie alimentów. Wpadła przez kłótnię z partnerem

2021-01-19 09:02:44 (ost. akt: 2021-01-19 09:48:29)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Najbliższe 150 dni spędzi w więziennej celi 30-latka. Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy podczas interwencji domowej. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest poszukiwana.
Do codziennych czynności wykonywanych przez policjantów bez wątpienia możemy zaliczyć legitymowanie. Funkcjonariusze przystępują do ustalania tożsamości zazwyczaj w celu zapobiegania, rozpoznania, a także ujawniania sprawców wykroczeń, przestępstw, czy osób poszukiwanych. Z policyjnej praktyki wynika, że legitymowanie coraz częściej prowadzi do zatrzymań. Tak było i tym razem.

W sobotę, 16 stycznia po godzinie 11.00 oficer dyżurny został powiadomiony o awanturze domowej na terenie Mrągowa. Chwilę później policjanci dotarli we wskazane miejsce. Jak się okazało, to 30-letnia kobieta wszczęła kłótnię z partnerem.

Standardowo, jak podczas każdej interwencji, funkcjonariusze przystąpili do ustalania danych kobiety, która spowodowała awanturę oraz do ich sprawdzenia w policyjnych systemach. Okazało się wtedy, że 30-latka była poszukiwana przez bartoszycki sąd. Funkcjonariusze zatrzymali krewką kobietę w policyjnym areszcie, skąd trafi wprost do więziennej celi. Za przestępstwo niealimentacji spędzi w niej najbliższe 150 dni.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5