Weekend na drogach powiatu mrągowskiego

2020-10-12 20:29:43(ost. akt: 2020-10-12 20:44:06)

Autor zdjęcia: asp. Sebastian Miciński / PSP Mrągowo

Polska złota jesień, mimo ciepłej palety barw, dla użytkowników dróg, jest porą roku niebezpieczną. W tym czasie, warunki na drodze stają się zmienne i trudne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują – rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego.
W piątek, 9 października po godzinie 14.00 ka DK59 na trasie Stare Kiełbonki-Mojtyny, kierujący fordem focusem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w efekcie czego na łuku drogi uderzył w przydrożne drzewo. Do kolejnego zdarzenia doszło kilkanaście minut później z drugiej strony powiatu tj. na DK16. W Marcinkowie kierujący seatem również nie dostosował prędkości w wyniku czego uderzył w tył poprzedzającego go vw passata, co spowodowało, że ten się przesunął i uderzył w poprzedzające go volvo.

W sobotę po godzinie 19.00 na DK59 na trasie Ryn-Mrągowo, na wysokości miejscowości Muntowo doszło do kolizji ze zwierzyną leśną. Tam tuż przed nadjeżdżający pojazd, wbiegła sarna. Niestety kierujący bmw nie miał szans na unikniecie zderzenia. Mieszkaniec gminy Biskupiec na szczęście nie doznał obrażeń. W wyniku zderzenia zwierzę padło.

Kilkanaście minut później doszło do wypadku. Na trasie z Mikołajek do Ukty, na skrzyżowaniu do Zełwąg kierująca motocyklem straciła panowanie nad jednośladem w wyniku czego przewróciła się. Kobieta doznała złamania obojczyka i żeber.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5