"W uścisku Katriny" najlepszą książką roku 2018!

2019-02-06 18:35:15(ost. akt: 2019-02-06 18:10:35)
Kuba Kucharski za swoją książkę "W uścisku Katriny" zbiera kolejne laury.

Kuba Kucharski za swoją książkę "W uścisku Katriny" zbiera kolejne laury.

Autor zdjęcia: archiwum Biblioteki Miejskiej w Mrągowie

Kuba Kucharski zbiera kolejne laury za książkę "W uścisku Katriny". Tym razem twórczość mrągowianina docenili czytelnicy serwisu Granice.pl.
W kategorii literatury faktu w konkursie organizowanym przez ten branżowy portal książka "W uścisku Katriny" została wybrana "Najlepszą książką roku 2018"!

W 14 kategoriach o uznanie jurorów i internautów rywalizowało łącznie ponad 100 książek nagrodzonych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl. Plebiscyt „Książki Roku" organizowany jest już od 10 lat. W głosowaniu oddano ponad 55 tysięcy głosów.

Książka Kuby Kucharskiego w plebiscycie portalu Granice.pl na „Najlepszą książkę na lato 2018” zwyciężyła w lipcu ubiegłego roku. W październiku 2018 roku pochodzący z Mrągowa autor odebrał III nagrodę w kategorii „Książka podróżnicza roku” podczas Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL, nad którym patronat sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obrazek w tresci

Artysta Kamil Bednarek promuje książkę "W uścisku Katriny" (archiwum prywatne)

„W uścisku Katriny” to pierwsza - polska i jedna z nielicznych na świecie - książka o tym jak polscy studenci przetrwali śmiercionośny huragan Katrina w Nowym Orleanie. To bezpośrednia relacja z samego stadionu Superdome, na którym schroniło się 30 tysięcy mieszkańców miasta, którzy nie mieli możliwości ewakuacji. To także zapis zachowań ludzkich w ekstremalnych sytuacjach, z którymi musieli zmierzyć się ludzie na stadionie.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5