ST. JAMES HOTEL w Mragowie!

2017-02-11 14:39:25(ost. akt: 2017-02-11 14:44:34)
St James Hotel

St James Hotel

Autor zdjęcia: Archiwum

Zapraszamy na wyjątkowy koncert. Zagra zespół ST. JAMES HOTEL z Katowic – laureaci Impresji artystycznych ŚPIEWAJĄCE OBRAZY 2016.
Dziękujemy Zespołowi za pomysł zagrania pełnometrażowego koncertu w Mrągowie i tym samym zapraszamy Państwa 24 lutego (piątek) na godz. 19.30 do Centrum Kultury i Turystyki. Wstęp wolny!

St. James Hotel ucieka od tradycyjnych porównań, prezentuje materiał oryginalny, pozbawiony wszelkiej kalki. Kompozycje zespołu oferują podróż do nieobecnych jak dotąd dźwięków i pozwalają cieszyć się muzyką.

- Historia każdego zespołu jest jak droga: początkiem naszej drogi była wspólna fascynacja muzyką, która powstała tysiące mil od śląskiej ziemi. Tworzyli ją Son House, Bukka White, Leadbelly, Bob Dylan, Johnny Cash. Echa ich twórczości można usłyszeć w muzyce naszych mistrzów: Nicka Cave, Davida Eugena Edwardsa i jego zespołów 16 Horsepower i Wovenhand, również w całym nurcie muzyki alt-country – mówią członkowie Zespołu.

St. James Hotel powstał wiosną 2009 roku w Katowicach, z inicjatywy Tomasza Pełczyńskiego i Jacka Raciborskiego. Na przełomie kwietnia i maja 2009 roku nagrali pierwszą EP, z której nagrania były prezentowane m.in. w radiowej Trójce i w RMF-ie. Świetne piosenki i żywiołowe granie doceniono na wielu festiwalach w całej Polsce. Zespół zakwalifikował się do głównego konkursu 45 Festiwalu Piosenki Studenckiej, wygrał Maj Music Festival 2010, wystąpił podczas koncertu półfinałowego do Przystanku Woodstock (z ponad 700 zgłoszeń wyłoniono 28 zespołów), zdobył trzecie miejsce na Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla, wygrał festiwal Generacja, którego główną nagrodą był występ na OFF Festivalu 2010. Świeże brzmienia zespołu oraz nurt alt-country pozwoliły grupie znaleźć się również na jubileuszowej 30. Rawie Blues i Olsztyńskich Nocach Bluesowych. Teraz czas na Mrągowo!

Obecnie skład zespołu tworzą Tomasz Pełczyński (gitara, śpiew), Michał Markowicz (gitara basowa), Marek Wilczyński (perkusja).

CKiT

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5