"Szkiełko i oko" Wystawa fotograficzna w Mrągowie

2016-11-17 12:06:18(ost. akt: 2016-11-17 14:07:33)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Wczoraj, 16 listopada w CKiT w Mrągowie otwarta została wystawa prac, która jest efektem wakacyjnych warsztatów fotograficznych dla młodzieży, zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską.
— Efektem warsztatów są aż dwie wystawy: reportaż artystyczny "Nie piję - jestem" i druga artystyczna, gdzie temat prac był dowolny i młodzież sama szukała źródła natchnienia. Wszystkie prace powstały bardzo szybko, to ewenement, że w tak krótkim czasie, bo zaledwie w dwa tygodnie udało nam się stworzyć tyle dobrych zdjęć, czego efektem są aż dwie wystawy. To w dużej mierze zasługa pani Anidy Keller, która wszystko tak doskonale przygotowała — mówił Lucjan Mikulski, profesjonalny fotograf, który przeprowadził warsztaty. To także zasługa młodzieży, która z wielkim zainteresowaniem i pasją chłonęła wiedzę.

Efektem warsztatów są zdjęcia studyjne oraz plenerowe, które powstały dzięki uprzejmości pani Katarzyny Pawluczuk, właścicielki Wichrowego Wzgórza w Zyndakach. — To była wspaniała, ciekawa przygoda, która będzie owocowała przez lata — zgodnie podkreślała młodzież, która szykuje się już na kolejne warsztaty organizowane przez bibliotekę. — Nauczyliśmy się jak wykonywać dobre zdjęcia, czyli patrzeć gdzie są mocne punkty — mówił Michał Bałdyga. Mnie natomiast najbardziej interesowało, jak wykonywać zdjęcia w studiu fotograficznym, jak rozstawić lampy i jak używać prawidłowo światła — mówiła Magdalena Siwek. W plenerze uczyliśmy się robić zdjęcia w ruchu i uchwycić ten idealny moment — cieszę się, że mogłam się tego wszystkiego dowiedzieć — podkreślała Amelia Daszkiewicz

Warsztaty zostały zrealizowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Miasto Mrągowo. Dzięki tym środkom powstał reportaż "Nie piję - jestem", który jest wyreżyserowaną przez autorów kampanią antyalkoholową, gdzie za pomocą zdjęć i haseł typowo młodzieżowych, fotografowie zachęcają do trzeźwości.

Autorami zdjęć są: Dominika Brodzik, Łukasz Ropiak, Klaudia Gąsior, Magdalena Siwek, Bartek Olender, Liwia Kozłowska, Michał Bałdyga, Amelia Daszkiewicz, Katarzyna Aleksandrowicz.
Warsztaty poprowadzili: Mirosław Kleczkowski, Lucjan Mikulski

Obie wystawy można oglądać w bibliotece do końca grudnia.

Biblioteka Miejska zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne warsztaty "Podstawy filmu amatorskiego - realizowanie krótkich form filmowych", które rozpoczynają się 19. listopada!

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5