Już dziś startuje Piknik Country w Mieście 2016

2016-07-18 12:04:22 (ost. akt: 2016-07-29 08:32:20)

Autor zdjęcia: CKiT Mrągowo

Już od dziś muzyka country rozbrzmiewać będzie w amfiteatrze nad Czosem oraz w mieście. Gościć będziemy znanych i cenionych wykonawców gatunku, zespoły zmagające się w muzycznym starciu o "Przepustkę do Mrągowa" a także formacje, których dotąd w Mrągowie nie mieliśmy okazji usłyszeć. Koncerty uzupełnią pokazy tańca, próba ustanowienia kolejnego rekordu Polski w tańcu liniowym oraz widowiskowa parada country.
PIKNIK COUNTRY W MIEŚCIE 2016
29-31 lipca
Plac Unii Europejskiej

P R O G R A M

29.07 (piątek)
prowadzenie: Rafał Oryńczak, Sławek Burakowski (Trace)

15.30 Przegląd Przepustka do Mrągowa 2016: Ściana W, W Czerni Człek i Kompani, Caroline and the Lucky Ones
17.30 Otwarcie Pikniku Country w Mieście
TEREN C - Laureat "Przepustki..." 2015
19.30 STREFA 50
21.00 ALICJA BONCOL & Koalicja

30.07 (sobota)
prowadzenie: Wojciech Dudkowski

15.00 Orkiestra Dęta Mrongovia
Natalka Górska
Kawałek Mrągowa
16.30 COLORADO BAND
18.00 TRACE
19.30 SILESIAN COWBOYS
21.00 JO & LAZY FELLOW

31.07 (niedziela)
prowadzenie: Wojciech Dudkowski

13.00 Grupa Mini La Flaca z Mińska Mazowieckiego w układzie country
J.Paterski C.Club
14.30 7. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w Tańcu Liniowym
15.00 HONKY TONK BROTHERS
16.30 Cezary MAKIEWICZ
17.00 BABSZTYL - Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Hofmana

Imprezy towarzyszące:

• od 29.07.2016r od godz. 15.00 Jubileuszowa wystawa 35 - lecia Festiwalu Pikniku Country w Mrągowie, Muzeum ul. Ratuszowa 5, Ratusz Miejski.
• 29.07, 12.00 35. Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, Plaża Hotelu Mercure Mrongovia
• 30.07, 15.00-19.00 / 31.07, 11.00-14.00, plac PCK
Warsztaty taneczne prowadzone przez zespół RODEO Dance przygotowujące
do udziału w ustanowieniu Rekordu Polski w Tańcu Liniowym
• Wielki finał w niedzielę 31.07 o godz. 14.30 na ulicy Sobczyńskiego na wysokości miejskiego amfiteatru!
• 29-31.07- Country na wojskowo, Nikutowo
• 29-31. 07 Piknik Country w Miasteczku Mrongoville
• 31.07, 12.00 PARADA COUNTRYWięcej o zespołach...

TEREN C

Zespół związany jest z Teresińskim Ośrodkiem Kultury. Od czasu wygrania Przepustki do Mrągowa w 2015 r. zespół pokazywał się na festiwalach, imprezach i koncertach charytatywnych. To także czas wydania pierwszej płyty.

STREFA 50

STREFA 50 jako jedyna w Polsce popularyzuje nieśmiertelne standardy zespołu Creedence. W repertuarze posiadają również utwory innych wykonawców konsekwentnie trzymając się country-rockowej stylistyki. Poza coverami, grają autorskie wersje znanych piosenek oraz własne kompozycje. Zespół koncertuje na festiwalach, w klubach młodzieżowych, na zlotach motocyklowych. Wystąpili także w Finale WOŚP na scenie głównej pod PKiN w W-wie i Żyrardowie, a także wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Artyści Przeciwko Dopalaczom” w poznańskiej Hali Arena.

ALICJA BONCOL

Alicja Boncol to bez wątpienia najlepszy żeński głos w polskiej muzyce country. Jej szkołą były dokonania wielkich artystek amerykańskiej muzyki country. Każdy utwór, który śpiewa, czy to oryginalną kompozycję, czy standard wsławiony wcześniejszymi interpretacjami, zabarwia własną charyzmą, energią i sercem. Należy do ścisłej czołówki najbardziej cenionych przez publiczność wykonawców gatunku. Wielokrotna laureatka Plebiscytu fanów country „Dyliżanse” w kategorii Wokalistka Roku i Artysta Roku. Jej niezwykły talent wokalny sprawia, że trafia z powodzeniem zarówno do młodzieży, jak i do ludzi dojrzałych, publiczności festynowej i widzów bardziej wymagających. Dynamiczne piosenki z nowoczesnego nurtu muzyki country, które artystka wykonuje z niezwykłą charyzmą i energią – gwarantują znakomite wrażenia muzyczne!

SILESIAN COWBOYS

Tworzą muzykę w pełni autorską, podkreślając jednocześnie śląskie korzenie. Swoje inspiracje czerpią z klasyki country, bluesa i rocakbilly oraz kwintesencji tego wszystkiego - rock and rolla! Wyróżniają się swoistym sposobem interpretacji i pełnymi ironii, szczerymi tekstami, a także zaraźliwym wręcz wyczuciem melodii. Jeśli dodać do tego że nóżka sama chodzi słuchając choćby ich „Niewiernego Tomasza” czy „Lwa Parkietu” od razu mamy ochotę przeżyć tę muzyką live.

TRACE

Polski zespół rockowy czerpiący inspiracje z bluesa, rocka, folku oraz country. W 2012 r. zespół znalazł się w pierwszej trójce najpopularniejszych zespołów wg dwutygodnika „Dyliżans”, natomiast Rafał Oryńczak (harmonijka ustna) zdobył tytuł instrumentalisty roku.

JO & LAZY FELLOW

Jo & Lazy Fellow to mieszanka country, bluesa & rockn'rolla. Zespół z dużym doświadczeniem koncertowym, grał na licznych festiwalach w Polsce i za granicą min. Baltic Music Festival (Szwecja), Country w Bieszczadach, Toruń Blues Meeting i wiele innych. Zagrał trasy koncertowe w Polsce, Szwecji, Holandii, Belgii, Niemczech i Szwajcarii. Jo & Lazy Fellow to niesamowita wokalistka Joanna Knitter, szalony gitarzysta - Piotr Augustynowicz i solidna sekcja rytmiczna.

COLORADO BAND

Zespół od 20 lat występuje z powodzeniem na polskich i zagranicznych scenach. Inspiracją dla stworzenia własnego charakterystycznego stylu stał się amerykański rock z elementami country. Potwierdzeniem wysokiej rangi zespołu była nominacja do reprezentowania Polski na festiwalu "Europe Country" w Mrągowie, gdzie zespół zdobył nagrodę publiczności. Zespół nie traci muzycznego impetu i nadal rozgrzewa fanów country i rocka. W kwietniu tego roku ukazała się kolejna płyta Colorado "Las Vegas".

J.PATERSKI C.CLUB

Bydgoski country-rock and rollowy zespół muzyczny "Jurek Paterski C.Club" powstał w 2000 r. Brał wielokrotnie udział w ogólnopolskich konkursach muzyki country. Występował czterokrotnie na wielkiej scenie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie, a także sześciokrotnie w Pikniku Country w mieście. Zespół gra w męskim, czteroosobowym składzie. Wykonuje utwory własne, standardy światowej muzyki country oraz rock and rolla. W grudniu 2015 r. zespół obchodził benefis 25 lat działalności na niwie muzyki country w Polsce. Benefis połączony był z wydaniem płyty "A ja gram i gram".

HONKY TONK BROTHERS

Zespół znakomicie wykonujący muzykę country. Założony został z inicjatywy braci Rybczyńskich: Roberta i Marcina. Repertuar zespołu składa się z oryginalnych piosenek amerykańskich oraz sprawdzonych przebojów własnego autorstwa. Przez kilkanaście lat aktywnej działalności zespół Honky Tonk Brothers odwiedził wszystkie sceny country w Polsce, pozostawiając po sobie niezatarte wrażenia.

CEZARY MAKIEWICZ

Lider i założyciel zespołu Cezary Makiewicz i KOLTERSI, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Zdobywca I nagrody w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country w 1997r za utwór „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Piosenka spodobała się nie tylko jury ale również festiwalowej publiczności i szybko stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na piosenki drogi. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki folk, rock i pop, tworzą nową jakość na polskim muzycznym rynku. W 2010 roku Cezary Makiewicz został Honorowym Obywatelem Miasta Mrągowa.

BABSZTYL

Babsztyl powstał w 1977 r. w Gdańsku. Przez lata działalności zdobywał liczne wyróżnienia i nagrody. W 1993 r. zespół zawiesił działalność. W 2006 roku do zespołu dołączył Cezary Makiewicz, którego fanom muzyki country nie trzeba przedstawiać. Ciepły głos Czarka znakomicie wkomponował się w brzmienie „Babsztyla”. W 2007 r. ukazała się płyta zespołu "Hej, przyjaciele, zostańcie ze mną", a w 2010 r. "Stoji łoset kele drogi" – autorskie kompozycje zespołu do tradycyjnych tekstów w gwarze warmińskiej. W 2011 roku zespół otrzymał tytuł „Zespół Roku” w plebiscycie Dyliżanse 2010. W 2016 r. 40-lecie pracy twórczej obchodzi lider i założyciel Babsztyla - Zbigniew Hofman.
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5