Eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 zakończone

2015-08-06 12:00:00 (ost. akt: 2015-08-06 15:00:49)

Autor zdjęcia: Mateusz Kossakowski

W sobotę pierwszego sierpnia zakończyły się ostatnie, piąte regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa Cup.
Imprezę uświetniła obecność mistrza świata w windsurfingu, Piotra Myszki, który obiecał, że kiedyś wystartuje w zawodach. Na start zgłosiło się 21 załóg: 11 w grupie jachtów kabinowych i 10 w otwarto pokładowych. Po raz pierwszy kibice ŻGP Mrągowa mogli ujrzeć na akwenie młodych żeglarzy, pływających na łódkach klasy Optymist. Hasło Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos” o łączeniu pokoleń żeglarzy na wodzie staje się coraz mocniej uwidaczniać. Zgodnie z obowiązującą formułą zostały rozegrane 3 wyścigi krótkodystansowe i jeden wyścig długodystansowy. Ostatni, najdłuższy wyścig toczył się o dużą stawkę, gdyż zwycięska załoga dostawała tytuł najszybszej ekipy pływającej po jeziorze Czos. Najszybszą załogą, a tym samym Błękitna Wstęga Jeziora Czos 2015 padła łupem żeglarzy z grupy otwarto pokładowej – Aleksandra Fereńca, Diany Siwik-Fereniec oraz Karola Rutkowskiego.

Zwycięzcy

Ostatecznie w klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężył Grzegorz Pieczko wraz z Błażejem Bednarczykiem, Lucyną Pieczko i Karolem Dzido. Drugie miejsce zajęła ekipa Anioła w składzie: Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Julia Bałdyga. Tuż za nią, z identycznym dorobkiem punktowym, uplasowali się: Karol Góralczyk, Maciej Majak, Paweł Pawlicki i Dawid Wejkuć. W grupie łodzi otwarto pokładowych niepodzielny prym wiodła załoga: Aleksander Fereniec, Diana Siwik-Fereniec i Karol Rutkowski. Na drugim stopniu podium uplasowali się bracia: Sebastian i Jakub Jurkiewicz, którzy płynęli na Korsarzu. Trzecie miejsce po raz pierwszy zdobyła osoba, pływająca na desce windsurfingowej. Szymon Markiewicz dobitnie udowodnił, że windsurferzy mogą nawiązywać walkę z jachtami, a co więcej wychodzić z tej walki zwycięsko.
Znamy już również tegorocznych finalistów Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015. Do finału awansuje po 4 najlepszych sterników z każdej klasyfikacji. Organizator zastrzega, że liczba uczestników w finale może się jeszcze powiększyć. Zgodnie z zapisem regulaminu najsłabszy rezultat podczas jednych regat eliminacyjnych był odrzucany. Kwalifikacje do finału uzyskali następujący sternicy z grupy jachtów otwarto pokładowych: Aleksander Fereniec, Sebastian Jurkiewicz, Łukasz Cagara oraz Łukasz Kulmaczewski. Z kolei wśród jachtów kabinowych awans uzyskali: Grzegorz Pieczko, Dariusz Bałdyga, Karol Góralczyk i Maciej Dymerski.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz regat, sponsor tytularny hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa przygotował szereg atrakcji. Atrakcje odbywały się w godzinach: 12.00-16.00. W programie znalazły się między innymi: nauka węzłów żeglarskich, wyścigi małych łódek, wyścigi na deskach surfingowych, wędkowanie dla małych i dużych, crosstrening (ćwiczenia kondycyjne) oraz terenowa gra drużynowa. O godzinie 13.00 odbyła się degustacja chłodnika przygotowana na dwa sposoby przez nieoceniony personel hotelu. Wszystkie atrakcje przyciągnęły wielu śmiałków i kibiców.
Zakończenie i after party odbyło się w klubie nocnym w hotelu sponsora tytularnego. Wszystkie dyplomy wręczała osobiście burmistrz miasta Otolia Siemieniec, a puchary zostały wręczone przez dyrektor hotelu Panią Anetę Dryszel. Dodatkowo o godzinie 22.00 wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na dyskotekę wraz z gośćmi hotelowymi. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Zewsząd było słychać głośną muzykę, a wszyscy dobrze się bawili. Takie atrakcje tylko w Żeglarskim Grand Prix Mrągowa, dlatego zapraszamy wszystkich kibiców na ostatnią, finałową imprezę, która odbędzie się 29 sierpnia.
Mateusz KossakowskiCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5