Sąsiedzi zareagowali na płacz dziecka. Interweniowała policja

2014-11-21 09:55:12 (ost. akt: 2014-11-21 09:59:28)

Autor zdjęcia: Archiwum wm.pl

Może zdarza się, że Ty też słyszysz zza ściany krzyki, wołanie o pomoc, czyjś płacz? Reagujesz? Policjanci zatrzymali awanturnika, po tym jak zachowywał się agresywnie wobec swoich bliskich. Jego krzyki i płacz dziecka były na tyle głośne, że wzbudziły niepokój przypadkowych osób. To kolejny taki przypadek, kiedy policjanci interweniowali, aby odizolować agresywnego członka rodziny od najbliższych.
W czwartek wieczorem oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał niepokojącą informację, że z jednego z mieszkań w Mrągowie dobiega głośny płacz dziecka. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci. Gdy weszli do mieszkania, awantura domowa trwała w najlepsze. 28-latek głośno kłócił się oraz szarpał najbliższych wykrzykując przy tym wulgarne słowa.
Aby zapewnić spokój rodzinie, policjanci musieli odizolować agresywnego członka rodziny od najbliższych. Zatrzymali krewkiego mężczyznę w policyjnym areszcie. 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Rodzina już została objęta procedurą Niebieskiej Karty.
Świadek przemocy w rodzinie, to bardzo ważna osoba. Ważna, bo często jedyną, która może pomóc przerwać przemoc!
Niewiele osób ma na tyle odwagi i siły, by decydować się na osobistą konfrontację z rodziną, u której podejrzewają przemoc. Dlatego nie jest niczym dziwnym obawa przed reakcją, jednak pamiętajmy, że brak reakcji może doprowadzić do tragedii. Jeśli jesteś świadkiem przemocy między współmałżonkami albo widzisz, że ktoś krzywdzi dzieci...Może zdarza się, że słyszysz zza ściany krzyki, wołanie o pomoc, czyjś płacz? Może widzisz, że ktoś z Twoich sąsiadów, znajomych, doznaje przemocy? Nie prosi Cię o pomoc. Stara się ukryć ślady pobicia. Można wtedy uznać, że nie chce pomocy, albo że akceptuje taką sytuację. Jeśli bezpośrednio uczestniczysz w akcie przemocy, koniecznie zadzwoń na policję i poproś o interwencję.

W sobotę 29 listopada w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mrągowie, w godzinach 10-15 odbędą się Otwarte Drzwi w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Biała Wstążka”. Tego dnia będzie można bezpłatnie skorzystać z porad i konsultacji specjalistów. Biała wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Kampania Białej Wstążki, to największa międzynarodowa kampania prowadzona w ponad 55 krajach świata, trwająca co roku od 25 listopada do 10 grudnia, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jej głównym celem jest walka z przemocą wobec kobiet. Działania podejmowane w trakcie jej trwania mają dotrzeć do jak największej ilości osób, które doświadczają przemocy oraz tych, które stosują przemoc, uświadamiając im, że sytuację taką można przerwać i otrzymać wsparcie zarówno jeśli jest się ofiarą jak i sprawcą przemocy.
— Zapraszamy na bezpłatne porady i konsultacje ze specjalistami — mówi Elżbieta Mierczak, kierownik GOPS w Mrągowie. — Tego dnia do państwa dyspozycji będą prawnik, pełnomocnik do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych, pracownicy socjalni a także policjanci dzielnicowi. Serdeczne zapraszamy do udziału w naszej akcji.
Organizatorem akcji jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie oraz wójt gminy Mrągowo. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 89-741-33-07. Otwarte Drzwi odbędą się 29 listopada w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie przy ul. Wojska Polskiego 5A/12.


PROGRAM
10.00 - 12.30 Otwarte zajęcia grupy wsparcia „Żyj własnym życiem” dla kobiet doświadczających przemocy. Prezentacja multimedialna „Przemoc boli”,
12.30 - 13.00 przerwa,
13.00 - 14.30 Projekcja filmu pt. „Plac Zbawiciela”.
AKCJA BIAŁA WSTĄŻKA:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kiki #1568020 | 89.229.*.* 22 lis 2014 08:34

    super postawa sasiada popieram

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5