Za agresję wobec żony trafił do policyjnego aresztu

2014-11-12 14:14:00 (ost. akt: 2014-11-12 14:30:25)

Autor zdjęcia: Archiwum wm.pl

Mrągowscy policjanci zatrzymali 42-latka, po tym jak zachowywał się agresywnie wobec żony. Pijany mężczyzna w trakcie awantury bił i wyzywał swoją małżonkę. By zapewnić kobiecie spokój i bezpieczeństwo policjanci zatrzymali go w policyjnym areszcie.
Oficer dyżurny mrągowskiej policji zaalarmowany został o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Mrągowo. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania, awantura domowa trwała w najlepsze. Jak się okazało, 42-letni mężczyzna wszczął kłótnię z żoną. Wyzywał i bił kobietę pięściami po twarzy. Mężczyzna był tak agresywny, że nawet w obecności policjantów nie uspokoił się. By zapobiec dalszym awanturom i zapewnić kobiecie spokój funkcjonariusze zatrzymali awanturnika w policyjnym areszcie. 42-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rodzina został objęta procedurą tzw. Niebieskiej Karty. Wiąże się to z systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną. Policjant, jak i pracownicy socjalni sprawdzają wtedy stan bezpieczeństwa domowników oraz zachowanie podejrzanego o przemoc domową.
Doświadczanie przemocy domowej jest złożonym problemem i często do wyjścia z przemocy potrzebna jest pomoc innych osób, a nawet wsparcie wielu służb. W sytuacji, w której doświadczamy jakiejkolwiek formy przemocy wskazana jest pomoc z zewnątrz, która pomoże podjąć działania służące ochronie. Ta pomoc może przyjść ze strony przedstawicieli różnych służb - psychologa, prawnika, policjanta, lekarza, pracownika socjalnego. Czasem potrzebni są oni wszyscy naraz. Pomoc psychologiczna wspiera na ścieżce wychodzenia z przemocy. Pomoc prawna pozwala postawić sprawcy granice prawne, które uniemożliwią kontynuowanie przemocy.
KWP

W ramach kampanii „Biała Wstążka” Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie w sobotę 29 listopada od godziny 10.00 do 15.00 organizuje „Otwarte Drzwi”. Tego dnia każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji specjalistów: policjanta – dzielnicowego, prawnika, psychologa, pełnomocnika ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, pracowników socjalnych.

BIAŁA WSTĄŻKA:


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5