Zamek w Malborku zdobyty!

2014-11-03 14:10:36 (ost. akt: 2014-11-03 14:13:45)

Autor zdjęcia: Grażyna Piorkowska

Historia widziana z bliska… - to cykl wycieczek krajoznawczo – historycznych organizowanych dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 Mrągowie. Organizatorami wyjazdów są nauczyciele historii – Mariola Moczydłowska i Zbigniew Suchecki. Dzięki tym podróżom uczniowie mogą zobaczyć i poznać miejsca, o których zazwyczaj czytają w podręcznikach szkolnych. Tym razem celem podróży był zamek w Malborku.
W październiku uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 2 w ZS nr 1 pojechali do Malborka – celem wycieczki było zwiedzanie jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce, wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO – pokrzyżackiego zamku w Malborku. Zwiedzaniu zamku towarzyszył przewodnik, który przybliżył dzieje obiektu, wytłumaczył zasady użytkowania najważniejszych komnat oraz kuchni zamkowej i toalet. Pan przewodnik objaśnił też zasady działania ogrzewania zamkowego. Chociaż zwiedzanie trwało około trzech godzin, uczniowie z zaciekawieniem oglądali nowe miejsca, m.in. wystawę bursztynu i wystawę uzbrojenia średniowiecznego wojska. Przez cały czas dopisywała wspaniała pogada, dzięki której zamek malborski pokazał się w pięknej jesiennej odsłonie. Dziś - wszyscy uczestnicy wyjazdu mogą powiedzieć, że zamek w Malborku został zdobyty!
Mamy nadzieję, że nie był to ostatni wyjazd rozpoczętego cyklu, a historia widziana z bliska będzie znacznie bardziej ciekawa i warta pamiętania.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gimnazjum2

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5