Spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym

2014-10-06 09:12:17(ost. akt: 2014-10-06 09:24:26)
W czwartek 16 października odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym

W czwartek 16 października odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym

Autor zdjęcia: Archiwum Biblioteki Miejskiej

W czwartek, 16 października w Orbicie (CKiT) odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym, który przemierzył Afrykę i Bliski Wschód, fotografował i opisywał swoje wyprawy. Początek spotkania o godzinie 17. Organizatorem jest Biblioteka Miejska.
— Spotkania z podróżnikami cieszą się dużym powodzeniem — mówi Maria Mikołajczyk z Biblioteki Miejskiej w Mrągowie. — Gościliśmy już m.in. Jacka Pałkiewicza i Marcina Gienieczkę. Wierzymy, że relacje z podróży Leszka Szczasnego w różne egzotyczne miejsca również zainteresują mieszkańców Mrągowa, zwłaszcza, że będą one urozmaicone licznymi slajdami.
Podczas spotkania będzie można kupić książkę „Świat na wyciągnięcie ręki” oraz duże orientalne widokówki ze zdjęć Leszka Szczasnego.

• Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

LESZEK SZCZASNY jest raciborzaninem (ur. 1975), z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem. Na kawę zbożową i daktyle zarabia, m.in. podróżując ze swoimi slajdowiskami i wystawami po placówkach kulturalnych w całej Polsce. Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. Ponieważ podróżuje naprawdę za grosze, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc”. Dociera w głąb danej kultury, często podważając związane z nią stereotypy. W 2010 roku wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”, której niepodrabialna, esencjonalna narracja stara się wyznaczać nowy styl podróżniczego reportażu. Pisze kolejną pt. "Afrykański rytm". Więcej o jego aktywnościach na: www.leszekszczasny.pl

O AUTORZE:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5