Narodowe Czytanie na Ł@weczce Internetowej

2014-09-08 14:20:36(ost. akt: 2014-09-08 14:31:39)

Autor zdjęcia: Biblioteka Miejska

Piękna pogoda sprzyjała uczestnikom akcji Narodowego Czytania zorganizowanej przez Bibliotekę Miejską w Mrągowie. 6 września spotkaliśmy się na Ł@aweczce Internetowej by wspólnie wysłuchać fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.
Akcję Narodowego Czytania zainicjował prezydent RP Bronisław Komorowski w 2012 roku lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Przed rokiem w całej Polsce czytane były dzieła Aleksandra Fredry. W sobotę fragmenty „Trylogii” przeczytali zaproszeni goście: burmistrz Miasta Mrągowa, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie oraz Krystyna Ruban z Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza”. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.
Podczas Narodowego Czytania były również inne atrakcje przygotowane przez Bibliotekę Miejską w Mrągowie. Odbyło się rodzinne malowanie postaci z historycznych powieści. Dzieci wspólnie z rodzicami farbami, kredkami, ołówkami tworzyły portrety Heleny, Skrzetuskiego, Oleńki, powstał też warowny zamek z fosą. Rodzinne malowanie to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu, co umacnia więzi z  rodzicami i ma ogromny wpływ na rozwój dziecka.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5