Dzień Kultur Europejskich z Esenie

2014-06-27 13:19:30 (ost. akt: 2014-06-27 14:27:21)
Uczniowie na wiele różnych sposobów przekonywali, że kraje Europejskie są bardzo atrakcyjne turystycznie i kulturowo.

Uczniowie na wiele różnych sposobów przekonywali, że kraje Europejskie są bardzo atrakcyjne turystycznie i kulturowo.

Przed uczniami ZS nr 2 w Mrągowie postawiono zadanie zaprezentowania obyczajowości krajów Europy. Zobaczcie co oglądała komisja konkursowa.
Jako jeden z krajów europejskich cenimy wiedzę obcokrajowców dotyczącą polskiej kultury. Wierząc, że inni Europejczycy także zwracają uwagę na znajomość ich historii i tradycji nauczyciele z ZS nr 2 im. Władysława Jagiełły zachęcają uczniów do poznawania innych kultur.

26 czerwca komisja konkursowa w składzie: Wioleta Olencka, Halina Tworkowska, Anna Bańkowska oceniały starania klas, które przygotowały prezentacje 13 krajów. Koordynatorem zmagań została Marta Mikłasz - nauczyciel przedmiotów turystycznych i hotelarskich.
Ocenie podlegał wystój klas, przebrania, popularne utwory artystyczne i aranżacje uczniów, informacje o tradycji, kuchni, języku narodowym. Ponadto także przedstawienie znanych miejsc w kraju, popularnych ludzi oraz wszystkiego tego z czego kraje słyną.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5