Znalazł niewybuch niedaleko swojego domu

2014-01-16 12:12:00(ost. akt: 2014-01-16 12:13:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Mrągowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu starego pocisku artyleryjskiego. Niewybuch z czasów II wojny światowej leżał około 150 metrów od domu zgłaszającej. Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić, ani samemu zabezpieczać.
Wczoraj (15 stycznia) około godziny 9.00 oficer dyżurny mrągowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu z czasów II wojny światowej. Niebezpieczny przedmiot leżał w pobliżu posesji zgłaszającej w miejscowości Jełmuń (gmina Sorkwity).

Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol oraz policjant rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli teren do przyjazdu patrolu rozminowania z Orzysza. Granat moździerzowy o kalibrze 82 mm leżał na skarpie stawu około 150 metrów od domu zgłaszającej.

Jeszcze tego samego dnia patrol saperski oczyścił teren i zabezpieczył pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.

Policjanci apelują, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. Niebezpiecznych materiałów nie można ani podnosić ani przenosić.

KWP Olsztyn

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5