Poezję Hanny Szymborskiej pisze samo życie

2013-11-28 21:18:28(ost. akt: 2013-11-28 21:59:10)
Gratulacje i podziękowania Hannie Szymborskiej złożyli jej przyjaciele z tzw. "Grupy wsparcia"

Gratulacje i podziękowania Hannie Szymborskiej złożyli jej przyjaciele z tzw. "Grupy wsparcia"

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

Emocje podczas spotkania autorskiego jeszcze większe płynące z poezji Hanny Szymborskiej, mrągowskiej poetki. Dziś w czytelni Biblioteki Miejskiej odbył się wieczór autorski podczas którego bliżej poznaliśmy pisarkę i jej twórczość.
Hanna Szymborska urodziła się w mazowieckiej wsi Trzaski. Tu z dala od zgiełku i pośpiechu panującego w dużych miastach spędziła swoje dzieciństwo i młodość. Swoje dorosłe życie związała z Mrągowem, domem, mężem, dziećmi i przyjaciółmi, których właśnie tu odnalazła.

- Moje pochodzenie sprawia, że twardo stąpam po ziemi - mówi o sobie Hanna Szymborska. - Jednak moje humanistyczno-literackie namiętności i umiłowanie ojczystego języka powodują, że piszę. A moją poezję pisze samo życie i emocje, które mu towarzyszą.

W tym roku na rynku wydawniczym ukazały się "Pierścienie Ognia" oraz "Do jutra", w których znalazły się wiersze mrągowskiej poetki. W trakcie pierwszego w jej życiu wieczoru autorskiego, Hanna Szymborska zdradziła, że jest w trakcie prac nad wydaniem zupełnie autorskiego tomiku.
Podczas dzisiejszego spotkania wiersze Hanny Szymborskiej we wspaniałej interpretacji czytała Barbara Panek-Strzałkowska. Swoim głosem spotkanie uświetniła Anna Sosnowska z Warsztatów Terapii Zajęciowej, która zaśpiewała dwa utwory Marka Grechuty i Anny German. Wokalistkę do występu przygotowała Ewa Szałachowska.

- Dziękuję państwu za przybycie i za wysłuchanie moich wierszy - powiedziała wzruszona Hanna Szymborska. - Dziękuję Barbarze Szymańskiej i pozostałym paniom z biblioteki za stworzony klimat i nieocenioną pomoc.

Tego wieczoru goście mogli porozmawiać z pisarką oraz otrzymać osobistą dedykację i autograf.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rybka (Agnieszka) #1257618 | 89.229.*.* 29 lis 2013 22:05

    Był to dobry czas, gdy poezja Hanny zaszumiała w naszych myślach....

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5