Brzezińska i Giers z Orlika Nawiady medalistkami Pucharu Warmii i Mazur

2013-10-27 16:42:22 (ost. akt: 2013-10-27 17:04:47)
Zawodniczki Orlika Nawiady: Kornelia Brzezińska w kat. wag. 37 kg i Wioleta Giers 40 kg. wywalczyły srebrne medale podczas Pucharu Warmii i Mazur

Autor zdjęcia: Stanisław Kamiński

Wczoraj Hala Urania w Olsztynie była miejscem zmagań młodych zapaśniczek i zapaśników reprezentujących 30 klubów z Białorusi, Litwy, Rosji i Polski. Do zawodów o Puchar Warmii i Mazur przystąpiło 173 uczestników w zapasach dziewcząt w stylu wolnym i klasycznym.
Wśród zawodników znalazła się mocno okrojona 2 osobowa reprezentacja Orlika Nawiady. Dziewczęta pokazały, że nadal liczą się w tej kategorii wiekowej w Polsce. Kornelia Brzezińska w kat. wag. 37 kg i Wioleta Giers 40 kg. wywalczyły srebrne medale.W imieniu swoim i zawodniczek chciałbym podziękować Nadleśnictwu Strzałowo i Spółce Agro-Sokołów za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu na zawody.

Nasze młode medalistki miały z kogo brać przykład. Ich niedawne koleżanki klubowe z Nawiad, obecnie uczennice i zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Chełmie, Alicja Piersa i Beata Federowicz to aktualne Mistrzynie Polski Kadetek i reprezentantki Polski na ostatnich Mistrzostwach Świata Kadetek w Serbii. Ponadto Beata Federowicz na ostatnich Mistrzostwach Europy Kadetek była o krok od medalu i w końcowej klasyfikacji wywalczyła 5 miejsce.