GazetaOlsztynska.pl
23 lipca 2025, środa
imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
  • 18°C
    Olsztyn

Unia Europejska
GazetaOlsztynska.pl
    • Dodaj ogłoszenie
    • Porady
    • Firmy - Usługi
    • Jeździmy z Nord Auto!
    • Jeździmy z Honda Daszuta!
GazetaOlsztynska.pl
  • Dodaj ogłoszenie
  • Porady
  • Firmy - Usługi
  • Jeździmy z Nord Auto!
  • Jeździmy z Honda Daszuta!
Dodaj: Artykuł Ogłoszenie
PODZIEL SIĘ

Wsiąść do samochodu księżnej Diany

2016-10-18 14:04:01(ost. akt: 2016-10-18 14:57:45)

Autor zdjęcia: Silverstone auctions

Idealny stan youngtimera, niewielki przebieg i... coś jeszcze. Wystarczy, że autem będzie jeździła znana osobistość, aby jego wartość wzrosła kilku- lub kilkunastokrotnie. Tak było z audi 80 księżnej Diany.

Warto przeczytać

  • Nowa linia obrony. Tarcza Wschód wzmocni bezpieczeństwo...
  • O krok bliżej do decyzji środowiskowej dla S16
  • Kanał Elbląski jest niszczony przez skutery. Zarządcy:...
Ostatnim przykładem na to jest aukcja modelu audi 80 kabriolet, jakim jeździła księżna Diana w latach 90. ubiegłego wieku. Auto trafiło do księżnej w 1994 roku i napędzane jest benzynowym, pięciocylindrowym silnikiem o poj. 2,3 litra, współpracującym z automatyczną skrzynią biegów. Wyposażenie obejmuje m.in. radiomagnetofon. Zamiast zwykłej, welurowej tapicerki, fotele pokryto kremową skórą. 
Wyjątkowy kierowca przejechał swoim kabrioletem 6,5 tys. km.
Jakie były dalsze koleje losu auta? Znalazło się u lokalnego dealera niemieckiej marki, a następnie u brytyjskiego dziennikarza i komentatora politycznego. Na aukcję samochód trafił w 2013 roku. Wówczas przez jeden z brytyjskich domów aukcyjnych został wyceniony na 20-25 tys. funtów.

Fot. Silverstone auctions


Aktualnie licznik audi wskazuje przebieg około 35 tys. km. Samochód ma pełną historię serwisową i jest zachowany w idealnym stanem technicznym. Ma zostać zlicytowany wraz ze zbiorem fotografii Diany.
Fachowcy wyceniają egzemplarz na 50-60 tys. funtów. Co ciekawe, auto od 1994 roku nadal ma te same tablice rejestracyjne. 
Jak ta cena ma się do rzeczywistej wartości auta? Taki model w bardzo dobrym stanie na aukcjach internetowych można znaleźć za 15-20 tys. zł., czyli w przeliczeniu za kilka tysięcy funtów. No cóż, ale żaden z nich w dowód rejestracyjny nie ma wpisanej księżnej Diany... 

woj 



Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
audi 80 księżna Diana
PODZIEL SIĘ

Komentarze (0)

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B

Galindia Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Galindia Spółka z o.o. uzyskała Subwencję Finansową - podmiotem udzielającym wsparcie był PFR.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD