Są dobrze przygotowani więc odnoszą sukcesy

2023-11-09 20:13:33(ost. akt: 2023-11-09 20:15:46)

Autor zdjęcia: Archiwum SKT "U Mirka"

Sobotnie przedpołudnie 4 listopada trzy pary z SKT “U Mirka” spędziły w Starogardzie Gdańskim na turnieju ogólnopolskim " VI Memoriał Edwarda Kowalke". Wrócili do domu z medalami.
- Z wielkim sentymentem jeżdżę z parami na ten turniej, ponieważ pan Edward był moim trenerem - mówi Mirosław Grzymkowski, trener morąskich tancerzy.

Wyniki turnieju:
Kat. 8-9 lat kl. H
Złoty medal
1. Ex aequo: Piotr Turski, Laura Oczyńska oraz Oskar Bujel, Alicja Rachuba.
Kat. 10-11 lat kl. H
1. Oliwier Bujel, Joanna Sitek.

- Para potwierdziła swoją świetną formę sprzed tygodnia, gdzie na XXII OTTS o Puchar Burmistrza Kwidzyna zdobyła pierwszy złoty medal w nowym sezonie - informuje trener Grzymkowski. - Turniej w  Starogardzie Gdańskim Oliwier i Asia zakończyli na miejscu I. Na tym turnieju decyzją Komisji Sędziowskiej nasza para otrzymała wyższą klasę taneczną G!, co oznacza, że dochodzi im do prezentacji kolejny taniec standardowy Quickstep
Gratulujemy naszym tancerzom dobrego występu i dobrych wyników. Już w najbliższą sobotę  Turniej w Iławie a w niedzielę w Pruszczu Gdańskim.
 
Są dobrze przygotowani

Morąscy tancerze zakończyli cykl szkoleń tanecznych rozpoczęty już w marcu br, który miał na celu podniesienie umiejętności par sportowych, biorących udział w turniejach ogólnopolskich. Dodatkowe treningi realizowane były ze środków w ramach Zadania Publicznego Gminy Morąg pt „ Szkolenie sportowe i uczestnictwo w zawodach sportowych dzieci i młodzieży.”
- Na co dzień morąscy tancerze mają treningi w Morąskim Domu Kultury na małych salach - mówi dalej Mirosław Grzymkowski. - Dodatkowe zajęcia odbywały się w piątki w Szkole Podstawowej Nr 3 w Morągu, co pozwalało im na trenowanie na pełnowymiarowej sali, a więc warunkach jakie mają na zawodach. Szczególnie istotne jest to w stylu standard, gdzie układy choreograficzne przygotowywane są na taką właśnie przestrzeń.
Dodatkowe treningi przyniosły wymierny efekt: pary z SKT „ U Mirka” stawały na parkiecie wielu turniejów ogólnopolskich i osiągały bardzo dobre wyniki o czym informowaliśmy na bieżąco.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5