Finał WOŚP w MDK uważa się za udany

2022-01-31 15:46:03(ost. akt: 2022-01-31 16:21:41)

Autor zdjęcia: Archiwum MDK

W Morągu podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 79. 604, 61 złotych, a w Królewie 19.548,41 złotych. Wszytko to dzięki organizatorom, licytującym, darczyńcom, sponsorom, i wolontariuszom.
Wolontariusze kwestowali na terenie miasta i gminy Morąg. Kwestowali na terenie świetlic wiejskich Bogaczewo, Słonecznik, Żabi Róg (wieś i fabryka), Zawroty oraz Królewo. Jak co roku okazali się niezwykłym zaangażowaniem.

Orkiestrowy sztab z MDK przygotował moc atrakcji, które można było śledzić online na facebooku. Licytacje i występy odbywały się online.

W bloku tanecznym zaprezentowali się: Szkoła Tańca „U Mirka”, Studio Tańca „Hipnotic” z MDK, grupa flamenco z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, sekcja gimnastyki artystycznej z Morąskiego Domu Kultury.
Grupa teatralna z MDK przedstawiła spektakl „Koralina”. Po południu odbył się spektakularny pokaz pole dance w wykonaniu Oriany Dobrowolskiej – wicemistrzyni Polski w kategorii pole sport. Odbył się również niezwykle popularny wśród dzieci i młodzieży – pokaz koreańskiej sztuki walki taekwondo w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego Victoria Morąg.
Jak co roku dużym zainteresowaniem przed wejściem do kina „Narie” cieszyły się stoiska kół gospodyń wiejskich. Gospodynie z Jureckiego Młyna, Markowa, Strużyny, Jurek, Kalnika, Słonecznika przygotowały stoiska z rękodziełem, pchli targ oraz dania na wynos tj. chleb własnej roboty, kanapki ze smalcem, barszcz z pasztecikami, pierogi, ciasta, kawę, herbatę.
Po raz kolejny na plac przed MDK zajechała kuchnia polowa, a w niej grochówka oraz grillowane potrawy. Wolontariusze z Morąskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Towarzyskich i Rekreacji „MORĄG AKTYWNIE” serwowali potrawy na wynos.
Szefem sztabu jak co roku była Beata Cetkowska.

30 stycznia 2022 r. wolontariusze zbierali środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Była to zarazem pierwsza orkiestrowa zbiórka na mocno niedofinansowaną okulistykę dziecięca.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5