Nowy dowódca terytorialsów z Morąga

2021-04-27 10:01:19 (ost. akt: 2021-04-27 10:21:13)

Autor zdjęcia: Archiwum W-MWOT

Ppłk Maciej Rypiński został nowym dowódcą 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu. Zastąpi on mjr Dariusza Mazura, który ostatnio dowodził jednostką.
Nowy dowódca to doświadczony oficer, który posiada szeroki zakres wiedzy w dowodzeniu i zarządzaniu podległym personelem.
,,To niebywały zaszczyt i honor przejąć dowodzenie 42 Batalionem Lekkiej Piechoty. Ale mam świadomość, że to również odpowiedzialność i obowiązek. Dołożę wszelkich starań aby moje działania były inspiracją dla wszystkich żołnierzy i pracowników wojska. Wspólnie podejmijmy wyzwania przed którymi stoi dziś batalion oraz 4W-MBOT”- powiedział ppłk Rypiński podczas uroczystości.
Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się 21 kwietnia w obecności dowódcy Brygady płk Mirosława Brysia.

Coś o nowym dowódcy
Nowy dowódca batalionu wojskowe wykształcenie zdobył w 2003 roku
kończąc Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Rakietowych i Artylerii. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1 Ciechanowskim Pułku Artylerii, następnie w 1 Olsztyńskim Batalionie Składowania. W czasie służby przebywał na misji PKW KFOR Kosovo. Od 2017 roku pełnił obowiązki szefa sekcji operacyjnej S-3 w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zwolniony z zajmowanego stanowiska służbowego i z dniem 19.04.2021r. wyznaczony na stanowisko służbowe Dowódcy 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu wchodzącego w skład 4.W-MBOT. Ponadto w czasie służby odbył wiele kursów doskonalących i kwalifikacyjnych. Ppłk Maciej Rypiński to również zapalony sportowiec, który wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w wyścigach dla amatorów w kolarstwie górskim, kolarstwie szosowym oraz biegach w naszym regionie.  
źródło: kpr. Angelika Żmijewska, WOT

red
morag@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5