Mają nową salę i nowe wyposażenie

2014-11-21 09:45:01(ost. akt: 2014-11-21 09:49:03)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

W ramach oddziału neurologicznego wydzielona jest sala Intensywnej Opieki Neurologicznej, w której przebywają pacjenci wymagający intensywnego leczenia i pielęgnacji ze względu na jednostki chorobowe tj. udary mózgu, stany padaczkowe i inne zagrażające życiu.
— Staramy się, aby miejsce to oprócz sprzętu do monitorowania czynności życiowych wyposażone było również w profesjonalny sprzęt umożliwiający sprawną i skuteczną pielęgnację — mówi Ewa Michałowska, prezes Szpitala Miejskiego w Morągu.

Oprócz profesjonalnego sprzętu sala ION wzbogaciła się o nowe łóżka. Zakup czterech wielofunkcyjnych łóżek do tej sali możliwy był dzięki Stowarzyszeniu „Przyjaciel Szpitala- Eskulap” działającego przy Szpitalu w Morągu. Funkcję Prezesa Stowarzyszenia pełni Dagmara Gierej.
— Od wielu lat Stowarzyszenie „Przyjaciel Szpitala- Eskulap” wspomaga szpital w zakupie aparatury i sprzętu medycznego — informuje Dagmara Gierej, prezes stowarzyszenia. – Właśnie w tym miesiącu zakupione zostały łóżka do oddziału neurologicznego za blisko 22 tysiące złotych.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl

Tylko ciekawe informacje


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5