Piotr Żuchowski po raz drugi Mistrzem Polski

2024-06-11 09:27:21(ost. akt: 2024-06-11 09:32:50)

Autor zdjęcia: Archiwum MUKS Victoria Morąg

Zawodnicy MUKS Victoria Morąg wystartowali w XVI Technicznych Mistrzostwach Polski, IX Mistrzostwach Polski Osób z Niepełnosprawnościami oraz Huzar Poomsae Cup. Piotr Żuchowski wywalczył tytuł Mistrza Polski.
Do Białegostoku pojechała 4 techników reprezentujących morąski klub sportowy. Rywalizowali oni w mocno obsadzonych Mistrzostwach Polski oraz Międzynarodowym turnieju Huzar Poomsae Cup, w którym oprócz zawodników z Polski wystąpili: Anglicy, Duńczycy, Francuzi, Hiszpanie oraz Rumuni. W zawodach wystartowało ponad 230 zawodników.
– Były to największe techniczne zawody w naszym kraju - mówi Bartosz Małecki, trener moraskich zawodników.
Pierwszym zawodnikiem, który wystartował w Technicznych Mistrzostwach Polski, był Piotr Żuchowski, który po drugim wykonaniu układu, okazał się najlepszy w swojej kategorii P 20 i wywalczył tytuł Mistrza Polski!
– To już drugi tytuł Mistrza Polski wywalczony przez zawodnika z Żabiego Rogu – dodaje zadowolony trener Małecki.
Ciężką przeprawę w Mistrzostwach Polski, miały juniorki młodsze: Lena Galanek i Pola Terpińska. Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiły 32 zawodniczki.
– Chociaż nasze dziewczyny wystartowały bardzo dobrze i bezbłędnie wykonały swoje układy. Jedynie Poli Terpińskiej udało się awansować do półfinału – relacjonuje Bartosz Małecki.
Kolejnym zawodnikiem startującym w Mistrzostwach Polski, był Krzysztof Słowik startujący w kategorii młodzik, który niestety nie ustrzegł się błędu podczas wykonywania układu i ostatecznie rywalizację zakończył na 6 miejscu.
Turniejem towarzyszącym Mistrzostwom Polski, był Huzar Poomsae Cup, gdzie tym razem nasz młodzik Krzysztof Słowik zajął I miejsce. Krzysiek startował również w konkurencji par z klubową koleżanką Leną Galanek, był to bardzo dobry występ, zajęli II miejsce przegrywając z zawodnikami Kadry Narodowej Rumuni.
Lena Galanek również indywidualnie wystartowała w turnieju Huzar Poomsae Cup, w którym zajęła III miejsce, gdyby nie błąd pod koniec wykonywania układu, byłoby znacznie lepiej, bo różnice punktowe były minimalne.
– Jednak występ Leny, która po raz pierwszy startowała w tej kategorii wiekowej trzeba zaliczyć jako udany z dobrą prognozą na następny rok - dodaje trener Małecki.
Jako ostatnia startowała Pola Terpińska, dla której był to już drugi start w kategorii juniora młodszego, bardzo dobrze i bezbłędnie wykonała dwa układy i wywalczyła brązowy medal.
– Turniej w Białymstoku, był bardzo mocno obsadzony, można było skonfrontować się z zawodnikami z zagranicy i było to cennym doświadczeniem dla naszych zawodników – podsumowuje turniej Bartosz Małecki. – Jak do tej pory był to największy techniczny turniej taekwondo w Polsce. W klubie na co dzień bardziej skupiamy się na treningu walki sportowej i większość naszych zawodników lepiej czuje się w tej konkurencji, więc jestem dumny z tego co pokazali nasi zawodnicy w konkurencji technicznej. Dziękujemy także burmistrzowi Morąga za dofinansowanie naszego wyjazdu.
RED źródło: MUKS Viktoria Morąg
[gallery=4]\141918[/gallery]

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5