Mamy piękną świetlicę
 w Konopkach Nowych!

2014-02-19 14:26:25(ost. akt: 2014-02-19 14:30:04)
Nowa świetlica w Konopkach Nowych

Nowa świetlica w Konopkach Nowych

Autor zdjęcia: Arch. prywatne


Wreszcie jest! Doczekaliśmy się w Konopkach Nowych świetlicy wiejskiej z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej spotykaliśmy się „pod chmurką” – teraz mamy do dyspozycji nowy, estetyczny budynek – z miejscem do tańca i do różańca – zebrań, ciekawych zajęć i zabaw.

8 lutego dokonaliśmy uroczystego otwarcia świetlicy. Wstęgę wspólnie przecięli: nasza radna Krystyna Beresztan, Barbara Ozygała – sołtys naszej wsi, a także wójt Gminy Miłki – Stanisław Wąsiakowski z przewodniczącym Rady Gminy Miłki – Tomaszem Gujdą. Ksiądz Wiesław Śliwczyński, proboszcz Parafii w Miłkach, pobłogosławił miejsce i podarował nam krzyż, który zawiesiliśmy w widocznym miejscu. Tego dnia gościliśmy wiele znamienitych gości. Zaszczycił nas senator RP - Marek Konopka, a także starosta giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od przybyłych gości, otrzymaliśmy masę przydatnych podarków – od kalendarza ściennego po cenny sprzęt nagłośnieniowy i kuchenkę mikrofalową. Serdecznie dziękujemy.Przygotowanie uroczystości otwarcia świetlicy zaprzątało naszą uwagę od wielu tygodni. Postaraliśmy się wspólnie, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Młodzi artyści przygotowali program artystyczny – były piosenki, w tym utwór napisany przez naszego mieszkańca specjalnie na tę okazję; krótkie przedstawienie i pokaz tańca. Po części oficjalnej zaprosiliśmy zebranych na poczęstunek, przygotowany przez nasze mieszkanki. 
Otrzymaliśmy od gminy fantastyczne miejsce, w którym będzie kwitło życie naszej społeczności.


Świetlica nie powstałaby, gdyby nie osobiste zaangażowanie naszej radnej – Krystyny Beresztan, przychylności wójta Stanisława Wąsiakowskiego i Rady Gminy, za co im serdecznie dziękujemy. Pomogła też Unia Europejska – 65 procent kosztów inwestycji tj. 258.590 zł zostało dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nasza gmina wydała na realizację świetlicy – 136.934 zł. Będziemy dbać o świetlicę jak o naszą własność, urządzimy ją i zagospodarujemy teren wokół budynku.


Mieszkańcy Konopek Nowych

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tubylec #1332901 | 89.229.*.* 23 lut 2014 12:00

    osiem lat po złożeniu obietnicy

    odpowiedz na ten komentarz

  2. allam #1330582 | 31.135.*.* 20 lut 2014 12:46

    BRAWO !!!! Powodzenia w działaniach !!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5