Wycieczka uczniów z SP Staświny do Warszawy

2013-06-07 12:33:30(ost. akt: 2013-06-07 12:34:33)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

Dzięki uprzejmości wójta Gminy Miłki Stanisława Wąsiakowskiego, który dofinansował nam wycieczkę do Warszawy, dzieci miały okazję bliżej poznać stolicę Polski.
Najważniejszym i zarazem pełnym wrażeń punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Roma na musicalu „Aladyn Jr.”. Teatr Muzyczny ROMA jest – w ocenie ekspertów ze środowisk teatralnych Londynu i Nowego Jorku – najlepszym teatrem muzycznym w tej części Europy. ALADYN Jr to coś więcej niż perfekcyjna rozrywka.

Opowieść o chłopcu z ulicy, który woli zawdzięczać życiowe powodzenie sobie samemu niż magii, zawiera piękne i mądre przesłanie na temat wartości charakteru w świecie, który bardziej ceni sobie blichtr i efekciarstwo, parabola z naszym światem wydaje się oczywista. ALADYN – w szerszym kontekście – jest także opowieścią o przyjaźni i zaufaniu, a wreszcie o prawdziwej miłości, takiej, która nie liczy się z pozycją społeczną i majątkiem. Teatr Muzyczny ROMA przygotował widowisko, które – w najlepszej tradycji teatru familijnego – bawi ucząc, uczy bawiąc, a także wzrusza publiczność w każdym wieku.

Będąc na XXX piętrze PKiN, obejrzeliśmy multimedialną wystawę o unikalnych cudach natury i zagrażających im niebezpieczeństwach. Celem wystawy było uświadomienie zabójczych dla środowiska skutków działalności człowieka. Wyrzeczenie się przyzwyczajeń często przyswajanych automatycznie i bez zastanowienia oraz wdrożenie nowych nawyków, które w skali codziennej nic nas nie kosztują, czyli segregacja śmieci, oszczędność światła i wody, mogą przynieść środowisku wymierną ulgę. W programie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć ZOO, w którym podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt.

Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Izabela Puka
Emilia Pływacz
Agnieszka Zawadzka
SP Staświny

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5