Święto Ziemi w Szkole Podstawowej w Staświnach

2013-05-17 15:06:34(ost. akt: 2013-05-17 15:09:30)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

Podczas obchodów Dnia Ziemi zorganizowano szereg akcji, w których czynny udział brali uczniowie.
Najpierw wyruszyliśmy do lasu, na warsztaty prowadzone przez leśniczego z nadleśnictwa Malinka - Pawła Drumlak. Rozróżnialiśmy gatunki drzew, krzewów i kwitnących roślin. Obserwowaliśmy ptaki, zające, sarny a także mieliśmy okazję zobaczyć żeremia i tamy bobrów. Uczniowie podczas zajęć nie próżnowali i posprzątali cały las. Leśniczy był pozytywnie zaskoczony poziomem wiedzy naszych uczniów, za co ich pochwalił.

Zbiórka elektroodpadów trwała w dniach 22.04-17.05.2013r., zaowocowała dużą ilością zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzieci solidnie podeszły do powierzonych im zadań i wspaniale przygotowały autoprezentację wybranych elektroodpadów. Z wizytą przybył do nas pan Arkadiusz Zych z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii i wygłosił pogadankę nt. bezpieczeństwa w lesie, w tym profilaktyki wścieklizny, bezpiecznego sprzątania lasów. Edukację przyrodniczą zakończył występ zespołu MAGNIFICAT, przedstawiając taniec „Szept lasu”. Podczas sprzątania wyznaczonych terenów zebraliśmy aż 35 worków śmieci. Akcja zakończona została pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

W trakcie trwania obchodów Dnia Ziemi ogłoszone zostały również konkursy: „Rodzinka sadzi drzewo” – konkurs fotograficzny i „Drzewo przed szkołą” – konkurs plastyczny. Uczniowie i w tym przypadku zapałem podeszli do pracy i ilość zgłoszonych prac przeszła nasze oczekiwania.


Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5