Mikołajki zagrały z Orkiestrą Owsiaka

2014-01-14 10:20:10(ost. akt: 2014-01-14 10:28:36)
Liczenie pieniędzy trwało przez całą niedzielę

Liczenie pieniędzy trwało przez całą niedzielę

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Kolejny rekord padł w Mikołajkach podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W minioną niedzielę małe miasto z mieszkańcami o wielkich sercach zebrało łącznie 16722,42 zł.
Uczniowie ze szkół z terenu gminy kwestowali na ulicach miasta już od godziny 9.00. O tej samej porze rozpoczął się IV Halowy Turniej Piłki Nożnej na Rzecz WOŚP. Do sportowej rywalizacji przystąpiło aż 16 drużyn, które podzielono na 4 grupy. Każdy zawodnik za udział w turnieju zobowiązany był wpłacić 10 zł. Zyski z zapisów w całości przeznaczono na WOŚP. Po całym dniu emocjonującej gry zwycięzcą turnieju została drużyna Robert’s Port. Drugie miejsce na podium wywalczył Bambus Team. Brąz przypadł miejscowej drużynie MKTZ. W przerwie między meczami odbywały się licytacje sprzętu sportowego oraz pamiątek sportowych. Po całym dniu do puszek umieszczonych w hali sportowej trafiło łącznie 4894 zł. To aż dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku. Organizatorem turnieju był MKS Kłobuk Mikołajki.

Od godziny 14.00 w Centrum Kultury „Kłobuk” rozpoczęła się główna część orkiestrowego grania. Jako pierwsza na scenie swoje umiejętności taneczno-muzyczne przedstawiła młodzież oraz dzieci z miejscowych szkół i przedszkoli. Nie mogło zabraknąć również muzycznych wykonawców takich jak „Aniołki Magnusa”, działających i rozwijających się pod okiem Krzysztofa Magnuskiego. Tuż po nich na scenie pojawiła się olsztyńska formacja FreeWolni. W jej skład wchodzą m.in. Magda oraz Ola Bębenek, siostry pochodzące z Mikołajek. Swój talent muzyczny zaprezentował mikołajski band Old But Spry oraz duet Chameleon. Gwiazdą wieczoru był energiczny zespół grający muzykę folk - rockową Tuhaj - Bej.

W przerwach między koncertami widownia wzięła udział w licytacjach, gdzie można było zdobyć nalewki przygotowane przez miejscowe gospodynie, płyty z autografami znanych zespołów, vouchery i kupony ufundowane przez mikołajskich przedsiębiorców. Do akcji chętnie włączyli się miejscowi przedsiębiorcy oraz zwykli mieszkańcy miasta przygotowując słodki poczęstunek. Mikołajski finał WOŚP zakończył się o godzinie 20.00 światełkiem do nieba. Nad bezpieczeństwem podczas pokazu sztucznych ogni czuwali strażacy z OSP Mikołajki. Liczenie pieniędzy zakończyło się przed godziną 22.00. Zeszłoroczny rekord został pobity aż o 4500 zł.
Mateusz Klimek

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aga #1295473 | 83.24.*.* 14 sty 2014 14:26

  To nie oceniaj tych, ktorzy kwestuja, bo byc moze bedziesz kiedys prowadzic jakas akcje podobna i ktos okresli to,co robisz jako zebranie. Daruj sobie komentarz ponizej 0, bo to nie profesjonalne. nie popierasz, ok nie musisz. Najlepiej nic nie robic wg niektorych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. ;/ #1295409 | 89.229.*.* 14 sty 2014 13:30

   Widzę że w Mikołajkach też dzieci żebrały na ulicach. Nie popieram tej akcji wogóle.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5