Spędź majówkę w Mikołajkach

2013-04-26 09:21:05(ost. akt: 2013-04-26 09:43:08)
Mikołajki. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Mikołajki. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Koncerty, akcje edukacyjne i sportowe, warsztaty z rękodzielnikami czy wyścigi samochodowe - to wszystko będzie można zobaczyć w Mikołajkach podczas tegorocznej majówki. Program wydarzeń jest bogaty.
Sobota (27 kwietnia)
godz. 10.00 – rowerem do Mikołajek, czyli promocja aktywnego wypoczynku i poznawanie uroków Mazur (wycieczka prowadzona przez licencjonowanego przewodnika urokliwą, oznakowaną trasą; rowery we własnym zakresie);
- ognisko i grill na placu przed Centrum Kultury "Kłobuk" (produkty na grilla i ognisko we własnym zakresie).
godz. 13.30 – Zwiedzanie Mikołajek (wycieczka piesza po najważniejszych obiektach miasta zwanego Perłą Mazur, posiadających swoją ciekawą historię; zbiórka na placu Wolności);

Niedziela (28 kwietnia)
Wiosenny Superoes - już po raz szósty na torze rajdowym odbędą się biegi „Superoes Mikołajki 2013”. Największą atrakcją imprezy będzie bieg główny na 10 km, rozgrywany w kategorii OPEN. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Na dodatek wśród nich zostanie rozlosowana nagroda dodatkowa. Jest nią weekend dla dwóch osób w Hotelu Robert’s Port. Zapisy do zawodów przyjmowane są drogą internetową oraz osobiście w dniu zawodów. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na stronie internetowej organizatora_www.uksatoswoznice.org. Honorowy patronat nad biegami objął Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek oraz Bogdan Kurta, starosta mrągowski.

Poniedziałek (29 kwietnia) i Wtorek (30 kwietnia)
godz. 14.30 – 17.00 – Warsztaty z rękodzielnikami (artyści, rękodzielnicy będą nie tylko prezentować swoje wyroby, ale także zapraszać na warsztaty, podczas których dowiemy się, jak przygotować "małe dzieła sztuki"; plac Wolności);
- warsztaty ceramiczne
- warsztaty hortiterapi
- warsztaty malowania na szkle

16.00 - występ zespołu z CK "Kłobuk" Aniołki Magnusa
17.00 - występ dzieci z Terlik Team

Środa (1 maja)
godz. 16.30 – 20.00 - Bezpieczna Majówka – razem z Policją i Ratownikami z Mazurskiego OPR poinstruujemy, jak bezpiecznie spędzać czas nad mazurskimi jeziorami (ale także i na lądzie), by z wakacji przywieźć jedynie dobre wspomnienia. W programie:
MOPR:
- kursy pierwszej pomocy (na fantomach);
- multimedialna prezentacja związana z bezpieczeństwem na wodzie;
- konkurs wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na wodzie;
- pokaz sprzętu ratowniczego;

Policja:
- animacje dla dzieci z Sierżantem Bobrem (maskotka);
- konkursy z nagrodami dla dzieci (m.in. kamizelki ratunkowe);
- warsztaty z policjantami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym;
- pokaz sprzętu policyjnego (umundurowanie, przyrządy policyjne itp.);
- pokaz pojazdów policyjnych (lancia, motocykle, łódź);
Na zakończenie koncert zespołu Magness.

Kontynuacja muzycznej majówki od godz. 20.00 pod namiotem Wioski Żeglarskiej.

Czwartek (2 maja)
godz. 16.30 – 19.30 - Muzyczna Majówka
Nie opuszczą nas ratownicy MOPR, którzy nadal przy namiocie pod scena będą uczyć wszystkich zainteresowanych jak udzielać pierwszej pomocy. Na zakończenie koncert – dwa lokalne zespoły muzyczne grające covery znanych piosenek. Kontynuacja muzycznej majówki od godz. 20.00 pod namiotem Wioski Żeglarskiej.

Piątek (3 maja)
Wioska Żeglarska, godz. 11.00 - Oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego połączone z inauguracją Żeglarskiego Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur.
Żeglarska Majówka w godz. 16.00 – 19.30 – tematem przewodnim jest żeglarstwo: rozegrane zostaną Regaty o Puchar 7 Cudów Mazur.
Jednocześnie nie rezygnujemy z edukowania – by rozpoczynający się sezon był bezpieczny. Mikołajscy strażacy opowiedzą o swojej pracy, o zasadach bezpiecznego zachowania się oraz zaprezentują sprzęt jakim ratują życie ludzkie na drogach i wodzie. Dla aktywnych – konkursy przygotowane przez jednostkę OSP Mikołajki i PSP Mrągowo. Nadal towarzyszą nam także ratownicy MOPR - kursy pierwszej pomocy i konkursy z nagrodami. Odwiedzą nas zawodnicy MKŻ, którzy odnieśli największe sukcesy, by opowiedzieć o swoim klubie jak i przygodzie ze sportem. Na zakończenie gwiazdy muzyki szantowej: Anker oraz EKT Gdynia. Kontynuacja muzycznej majówki od godz. 20.00 pod namiotem Wioski Żeglarskiej.

Sobota (4 maja)
godz. 17.00 - 22.00 (lub dłużej) - Charytatywny koncert "Budzimy Łukasza" - plac Wolności gościć będzie lokalne i znane zespoły grające muzykę popularna, zarówno covery jak i utwory własne.
godz. 9.00 – 16.00 - Motomajówka z Automobilklubem (znani kierowcy rajdowi będą rywalizować na mikołajskim Torze; będzie to także okazja do spróbowania własnych sił, wzięcia udziału w konkursach związanych z motoryzacją, a także poznania ciekawych osobowości świata wyścigów samochodowych). W akcję włącza się mrągowska policja propagując "bezpieczne zachowania w ruchu drogowym".

Niedziela (5 maja)
ok. godz. 16.00 - Zakończenie regat Grand Prix Mikołajek oraz Pucharu Polski w klasie Kadet.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5