Roztańczone Mikołajki

2013-04-15 10:46:17(ost. akt: 2013-04-15 10:47:51)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

— Ten turniej zawsze jest w naszym kalendarzu — mówi Krystian Radziejowski, jeden z tancerzy Tropicana Cup 2013. W zgodnej opinii gości — była to impreza taneczna na najwyższym poziomie. — Za rok znowu się tu pojawimy — zapewniali nas niektórzy uczestnicy.
Ponad 300 par z kilkunastu państw świata, członkowie jury z 20 krajów, wszystkie style taneczne i kategorie wiekowe, dwie sale kongresowe Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach — to najkrótsze podsumowanie XIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Tropiczna Cup 2013. Do tego należy jeszcze dodać niesamowite emocje, łzy wzruszenia i szczęścia oraz radość zwycięzców.

Tańczy się tu wyśmienicie


Tegoroczny festiwal, który trwał od czwartku do niedzieli, nie rozczarował ani jego uczestników, ani obserwatorów, którzy z tej okazji licznie zjechali do Mikołajek. — Sale były wypełnione jak co roku.

Eleganckie wnętrza hotelu idealnie współgrały z pięknem tańca i muzyki oraz gracją par. Wszyscy byli zachwyceni — relacjonuje Marzena Sztukowska z Centrum Tańca Crea Dance, prowadzonego przez Krzysztofa Wasilewskiego i Karolinę Felską, organizatorów Tropicana Cup. Słowa organizatorów potwierdzają uczestnicy. — Impreza jak zwykle została zorganizowana rewelacyjnie. Tańczy nam się tu wyśmienicie, a w turnieju bierze udział wiele ciekawych par. Kilka z nich znajduje się w pierwszej pięćdziesiątce światowego rankingu — podkreśla Krystian Radziejowski.

O znaczeniu turnieju świadczy również fakt, że odbyły się na nim m.in. zmagania w WDSF Open Latin i WDSF International Standard. — To najwyższej rangi turnieje, których wyniki wchodzą do oficjalnej punktacji World Ranking List — wyjaśnia Marzena Sztukowska. Poza rywalizacją ważna jest także sama atmosfera i otoczenie. W opinii uczestników — one także spisało się na medal.

Do zobaczenia za rok


Zadowolenia z udziału w konkursie nie kryli nawet tancerze, którym nie udało się zająć miejsca na podium. Tak jak Igor Wilczyński, który w parze z Karoliną Urban zajął 13-16 miejsce (razem z 3 innymi parami) w klasie WDSF stylu Latin. — Razem z Karoliną na Tropicana Cup jesteśmy dopiero po raz drugi. Podczas tańca najgorsza jest pierwsza runda. Jest dosyć sztywno, ale ogólnie poszło nam super — mówi Igor. Tancerz jest zachwycony także całą oprawą festiwalu, który zauroczył go na tyle, że postanowił przyjechać tu kolejny raz. — Organizacja imprezy jest na najwyższym poziomie.
Kiedy byliśmy tu w ubiegłym roku, spodobało nam się tak bardzo, że postanowiliśmy ponownie pojawić się w Mikołajkach — dodaje tancerz.

Wynik polskiej pary jest wysoki, biorąc pod uwagę fakt, że w tej samej kategorii o zwycięstwo walczyło 49 par. Pierwsze miejsce zajął hiszpański duet Guillem Pascual i Rosa Carne. Na podium nie zbrakło jednak polskiego akcentu. Trzecie miejsce w najwyższej kategorii stylu Latin zajęła para Sylwia Maczek i Krystian Radziejowski. — Na Tropicana Cup wróciliśmy po trzech latach przerwy. Jest to impreza na naprawdę wysokim tanecznym poziomie — podkreśla Krystian Radziejowski.
Punktem kulminacyjnym festiwalu była natomiast uroczysta gala w sobotę, na której pojawili się wicemarszałek województwa Anna Wasilewska i burmistrz Mikołajek, Piotr Jakubowski. — Przybyło również wielu zaproszonych gości. Pani marszałek i pan burmistrz wręczyli statuetki i medale Tropicany — opowiada Marzena Sztukowska.

Podczas gali odbyła się także najbardziej wzruszająca rozgrywka: turniej dzieci do lat 7. Wszyscy uczestnicy wyszli z niej wygrani i dumni. Najmłodsza para miała zaledwie 3 lata. Ważne wydarzenia miały miejsce także w niedzielę, kiedy odbywał się turniej WDSF International Standard. Jednak Tropicana Cup to nie tylko rywalizacja, ale także… — wypoczynek w pięknym i wyjątkowym miejscu, bezpłatne szkolenia i wiele imprez towarzyszących — wylicza Marzena Sztukowska. Uczestnikom pozostaje teraz ochłonąć po zmaganiach i...
rozpocząć przygotowania do przyszłorocznej edycji festiwalu.

nr2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5