XIII Festiwal Tropicana Cup w Hotelu Gołębiewski

2013-04-11 19:10:05(ost. akt: 2013-04-12 12:28:04)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

W czwartek rozpoczął się XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Tropicana Cup 2013. Miejscem wydarzenia tradycyjnie jest Hotel Gołębiewski w Mikołajkach. Do niedzieli pojawi się tam kilkaset par tanecznych ocenianych przez sędziów z 20 krajów.
W Mikołajkach nie zabraknie również gości, którzy będą podglądali ich zmagania, w końcu festiwal to prawdziwe święto dla miłośników tańca. Przez te kilka dni utalentowani tancerze będą rywalizowali we wszystkich stylach i kategoriach wiekowych. Od wczoraj trwa też II Światowy Dziecięcy Festiwal Tańca.

— W czwartek w godzinach popołudniowych odbywały się bezpłatne warsztaty prowadzone przez światowej sławy trenerów — relacjonuje Karina Wagner z Centrum Tańca Crea Dance, prowadzonego przez Krzysztofa Wasilewskiego i Karolinę Felską, organizatorów Tropicana Cup. Warsztaty prowadzą Catia Vanone z Włoch, Karina Rubio z Hiszpanii oraz Władymir Kołobow i Aleksander Melnikow z Rosji. Spotkanie z trenerami cieszyło się ogromnym zainteresowaniem tancerzy.

To jednak dopiero początek emocji. Najważniejsze wydarzenia zaplanowano na sobotę i niedzielę. — Odbędą się m.in. najwyższej rangi turnieje w tańcach latynoamerykańskich i standardowych oraz nieoficjalne mistrzostwa świata młodzików — informuje Karina Wagner. A wszystko na dwóch salach kongresowych Hotelu Gołębiewski. Najlepsi zostaną nagrodzeni statuetkami i medalami wyprodukowanymi specjalnie na potrzeby Tropicana Cup.

Uwaga! Jeśli nie możesz pojawić się w Mikołajkach, nic straconego! Wejdź na stronę www.tropicanacup.com i oglądaj transmisję internetową z festiwalu.

nrŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5