Plener malarski w Rożentalu

2021-10-14 11:44:35(ost. akt: 2021-10-14 11:53:12)

Autor zdjęcia: GOPS Lubawa

W Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu odbył się plener malarski, którego celem było uchwycenie piękna otaczającej nas przyrody, na przełomie lata i jesieni. Z uwagi na silny wiatr i pogarszającą się pogodę odbył się wewnątrz placówki.
Uczestnicy w tym dniu zamienili się w malarzy-artystów i dali się ponieść swojej wizji twórczej podczas tworzenia dzieł. Przydatne stały się umiejętności łączenia barw i powstawania nowych, gdyż jesień charakteryzuje się bogactwem i nasyceniem kolorów.

Uwieńczeniem pracy jest wystawa, która przyozdabia salę.


Pozostając w tematyce jesieni powstały również medaliony z masy solnej z zatopionymi kwiatami i ziołami uzbieranymi przez uczestników podczas spacerów. Z darów jesieni takich jak żołędzie, kasztany i orzechy zrobiono ludziki, zwierzaki i inne ciekawe rzeczy.

Podczas zajęć socjoterapeutycznych „Lubię siebie”, każdy mógł opowiedzieć o historii swojego imienia, kto z rodziny je wybrał i dlaczego oraz udać się na bezludną wyspę zabierając ze sobą tylko jeden wybrany przedmiot. Zajęcia te pomogły lepiej poznać siebie nawzajem i przełamać niechęć i nieśmiałość. Początkowo krótkie i lakoniczne wypowiedzi zamieniły się w długie opowieści, pełne pomysłów i wrażeń.


źródło: GOPS Lubawa
red.al
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5