Porażka z Dębem popsuła smak innych zwycięstw

2014-04-23 09:27:51(ost. akt: 2014-04-23 09:47:41)
Gol Bazylego Jabłonowskiego w meczu Szynaka Motoru z Dębem Dąbrowa Biał.

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

Cztery zwycięstwa i jedna porażka to bilans przedświątecznej kolejki w wykonaniu drużyn piłkarskich z miasta i gminy Lubawa.
Piłkarze III-ligowego Szynaka Motoru grali w piątek z Dębem w Dąbrowie Białostockiej. Do przerwy był remis 1:1 (trafienie dla gości zaliczył Bazyli Jabłonowski), ale po zmianie stron gospodarze byli bezlitośni i jeszcze 4 razy złamali lubawską defensywę, a mecz zakończył się zwycięstwem Dębu 5:1.

Dzień później na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie juniorzy podejmowali w lidze wojewódzkiej Stomil Olsztyn. Piłkarze Adriana Mederskiego prowadzili po golu Radosława Jary, goście wyrównali na 5 minut przed końcem, ale "Motorowcy" w doliczonym czasie raz jeszcze pokonali bramkarza rywali i dzięki bramce Kamila Sassa wygrali 2:1.

W sobotę grała także klasa B. Na boisku w Fijewie Avista Łążyn pokonała GKS LZS Szymbark 5:4 (bramki dla Avisty: Łukasz Junkier, Karol Malinowski, Łukasz Rubalewski, Daniel Czarnecki i Paweł Senkowski), w Złotowie Lider po bramkach Mateusza Żmijewskiego i Mateusza Kruszewskiego okazał się lepszy od Płomienia Turznica (2:1), a Jordan takim samym wynikiem pokonał Mewę Smykowo (Łukasz Graduszewski, Patryk Żurański)