W Lubawie robił zakupy, gdy usłyszał huk i pisk swojego psa

2024-05-09 06:09:15(ost. akt: 2024-05-09 06:10:28)

Autor zdjęcia: KPP

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadkowie podejrzewali, że audi jedzie kierowca pod wpływem alkoholu, o wszystkim poinformowali policję. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa — to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego.

Dzięki informacji od świadka policjanci w wtorek (07.05.2024 r.) kilka minut po godzinie 19:00 zatrzymali kierującego audi.

Zgłaszający oświadczył, że prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący białym samochodem uderzył w słupki. Dodał, że zatrzymali go świadkowie po czym wyciągnęli mu kluczyki z pojazdu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że kiedy świadek był w jednym ze sklepów w Lubawie i robił zakupy, usłyszał huk i pisk swojego psa, który czekał na niego przed budynkiem.

Mężczyzna natychmiast wybiegł ze sklepu i zobaczył, że kierujący audi uderzył w słupki znajdujące się przy sklepie i potrącił znajdującego się przy jednym z nich psa. Świadek podbiegł do kierującego, po czym otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy. W trakcie czynności policjanci potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że 58-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu iławskiego.

Mężczyzna w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5