Srebrna Gwiazdka w Programie Certyfikacji PZPN dla MKS Polonia

2023-01-11 17:09:42(ost. akt: 2023-01-16 13:30:21)   Artykuł sponsorowany
Miejski Klub Sportowy Polonia w Lidzbarku Warmińskim to jedyna szkółka w powiecie lidzbarskim i jedna z niewielu w województwie warmińsko-mazurskim z wysokim wyróżnieniem, czyli przyznaną srebrną gwiazdką.
Przyznanie akademii piłkarskiej Polonii wspomnianego certyfikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez nią szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Lidzbarski klub w ten sposób dołączył do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

– Jest to świetna wiadomość dla wszystkich zawodników, rodziców i kibiców, bo to pokazuje, że systematycznie podnosimy jakość szkolenia w naszym klubie i mamy nadzieję, że wszyscy skorzystają na tym wysokim odznaczeniu – opowiada Katarzyna Wojtkiewicz, koordynator klubu MKS Polonia Lidzbark Warmiński.

– Taki prezent noworoczny otrzymaliśmy za trud i pracę, którą codziennie wykonujemy w klubie. Nie ukrywamy, że ta certyfikacja była naszym celem
i każdego dnia do niej dążyliśmy.

Co daje certyfikat srebrnej gwiazdki PZPN-u?

– Program certyfikacji przyczynił się do podniesienia efektywności i jakości zajęć.
Dzięki temu dzieci i młodzież trenują z trenerami, którzy posiadają jedne z najwyższych kwalifikacji w Polsce. Treningi są jeszcze bardziej dostosowane do potrzeb danego rocznika, a treningi w naszym klubie są realizowane ściśle według wcześniej przygotowanych konspektów – kontynuuje.

Przyznanie certyfikatu potwierdza najwyższe standardy i jakość pracy z dziećmi i młodzieżą prowadzonej w Miejskim Klubie Sportowym Polonia w Lidzbarku Warmińskim.

- Jesteśmy przygotowani personalnie i merytorycznie do kształtowania i wychowywania młodych adeptów piłki nożnej w powiecie lidzbarskim. Awans na wyższy poziom programu certyfikacji PZPN został osiągnięty dzięki bardzo zgranemu teamowi. Od koordynatorek klubu począwszy, przez trenerów, piłkarzy, a na rodzicach kończąc, bo to również ich zasługa – mówi Mariusz Miecznikowski, prezes MKS Polonia w Lidzbarku Warmińskim i dodaje: - Składam serdeczne podziękowania całemu zarządowi, za to, że zawsze znajdujecie czas na pasje i rozwój lidzbarskiego klubu. Również bardzo dziękuję samorządowi, sponsorom jak i jednostkom im podległym. Tu warto wspomnieć o Ośrodku Sportu i Rekreacji, z dyrektorem Piotrem Zalewskim na czele, bo to właśnie oni dbają o boiska trawiaste, czy hale sportowe z których korzystają nasi piłkarze. Srebrny certyfikat, to na pewno zaszczyt, ale też i obowiązek, bo PZPN nie przyznaje go za ładne oczy, tylko
za realizację celów w rozwój.

Miejski Klub Sportowy Polonia w Lidzbarku Warmińskim to zgrana ekipa aktywnych pasjonatów piłki nożnej. Można powiedzieć, że jest to duża sportowa rodzina, która integruje się na boisku i poza nim, czyli organizuje pikniki rodzinne, Dzień Dziecka czy Bal Sportu. I właśnie 21 kwietnia MKS Polonia zaprasza na kolejną Galę i Bal Sportu.

Szczegóły znajdziecie TUTAJoraz na profilu facebookowym Polonia Lidzbark Warmiński.

MKS Polonia 21 kwietnia br. zaprasza wszystkich mieszkańców miasta, gminy i powiatu do Lidzbarskiego Domu Kultury, gdzie rozpocznie się piłkarska gala Polonii.

Podczas tegorocznej gali kibice, rodzice, mieszkańcy i sympatycy klubu będą mogli bliżej poznać lidzbarskich zawodników. Wstęp jest oczywiście bezpłatny i każdy,
kto ma chęć uczestniczyć w tym wydarzeniu jest mile widziany.

MKS Polonia zaprasza również wszystkie chętne dzieci i młodzież, która jeszcze nie jest zdecydowana, czy chce trenować piłkę nożną. Być może to będzie idealna okazja, żebyście dołączyli do klubu z 66-letnią tradycją na dłużej niż tylko podczas piłkarskiej gali.

- I tu warto nadmienić ze tegoroczną Galę poprowadzi polonista z krwi i kości, lidzbarczanin na co dzień występujący w najlepszym kabarecie w Polsce, Radosław Bielecki!

To on wraz z kolegami z kabaretu Neonówka rozbawia publiczność w całej Polsce, a w tym dniu będzie z Wami, więc o dawkę dobrego humoru możecie być spokojni
– zaprasza prezes Mariusz Miecznikowski.

Po Gali Sportu lidzbarski klub zaprasza wszystkich chętnych na Bal Sportu do hotelu Górecki. Koszt od osoby to 250 zł. Więcej informacji udziela koordynator Klubu, Katarzyna Wojtkiewicz, tel. 517-158- 073 (liczba miejsc ograniczona).

Patronat honorowy nad tegoroczną Galą Sportu objęli: Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5