Pierwsze dwa miejsca dla lidzbarczan

2022-09-22 11:30:00(ost. akt: 2022-09-22 11:42:01)

Autor zdjęcia: Fot. Materiały PZERiI

Dwa pierwsze miejsca w międzypokoleniowym turnieju warcabowym, który odbył się 15 września w Dobrym Mieście zajęli mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego — Zdzisław Romasz i Andrzej Czaps.
W czwartek 15 września 2022 roku w Kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dobrym Mieście odbył się międzypokoleniowy turniej warcabów 60 polowych.

— Organizatorką turnieju była przewodnicząca Weronika Ulewicz — relacjonuje Janina Tausiewicz, przewodnicząca lidzbarskiego Koła PZERiI. — Zawodnicy to gracze z Lidzbarka Warmińskiego oraz Dobrego Miasta z Klubu Seniora 60+, Kresowiaków, PZERiI, Domu Opieki Dziennej oraz gracze w wieku 9-11 lat. Do gry przystąpiło 20 osób.

Celem turnieju warcabowego była integracja środowiska emeryckiego, zdrowa rywalizacja i miłe spędzenie czasu. Turniej rozegrano systemem pucharowym przy pięciu stolikach z czterema graczami. Najlepsi gracze z wymienionych przeze mnie grup zagrali o finał. Turniej nadzorowały sędziny stolikowe: Alicja Piontczak z Lidzbarka Warmińskiego, Weronika Ulewicz i Ela Piekarska, obie z Dobrego Miasta.

Sędziną główną była Janina Tausiewicz, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lidzbarku Warmińskim.

Pierwsze miejsce zajął Zdzisław Romasz z Lidzbarka Warmińskiego, drugie wywalczył Andrzej Czap, także z Lidzbarka Warmińskiego, trzecie zdobyła Janina Kłódka z Dobrego Miasta, a na czwartym uplasował się ks. Jan Pasulewicz (Dobre Miasto).

— Trójka dzieci, która nie dostała się do finału, została uhonorowana upominkami, tak jak i pozostali gracze, przez przewodniczącą PZERiI Weronikę Ulewicz. Dwie główne nagrody, czyli puchar i album historii Dobrego Miasta ufundował dobromiejski burmistrz Jarosław Kowalski. Pogawędkom i brawom nie było końca — kończy relację Janina Tausiewicz.

WYNIKI

Klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce — Zdzisław Romasz, Lidzbark Warmiński
II miejsce — Andrzej Czaps, Lidzbark Warmiński
III miejsce — Janina Kłódka, Dobre Miasto
IV miejsce — ks. Jan Pasulewicz, Dobre Miasto.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5