Bulwar się rozsrasta. Zobacz zdjęcia

2022-08-01 09:28:27(ost. akt: 2022-08-01 09:40:56)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Zapraszamy na spacer bulwarem, który przecina całe miasto. Niedługo połączy się z ulicą Gdańską, gdzie powstaje wiata rekreacyjna. Prace trwają również w okolicach Zydląga. Inwestycja to nie tylko ścieżki i wiaty, ale przede wszystkim ochrona bioróżnorodności biologicznej rzeki Łyny.
Bulwar jest miejscem chętnie odwiedzanym przez lidzbarczan i gości. Tu znajduje się m.in. scena plenerowa, plac zabaw, siłownie plenerowe, wiaty rekreacyjne i kładki dla kajakarzy. Początek miał przy moście „olsztyńskim”, ale zostaje rozbudowany o nowy odcinek z drugiej strony mostu, od ulicy Gdańskiej. Prace trwają także za szpitalem, gdzie przebiega pod starym mostem kolejowym i połączy się z osiedlem Zydląg.

Projekt obejmuje nie tylko budowę ścieżek pieszo-rowerowych, ale także schodów terenowych ze zjazdami dla wózków, budowę oświetlenia ulicznego oraz altany, wiaty dla toalety przenośnej, tablic informacyjnych (dydaktycznych), ławek, koszy na śmieci, lunety widokowej i ogrodzenia.

Teren zostanie także przystosowany do ochrony różnorodności biologicznej przez nowe nasadzenia, budowę budek lęgowych i karmików dla ptaków, budki dla nietoperzy oraz wykonanie niewielkich zbiorników wodnych dla płazów.

Zobaczcie jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

ok

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5