LATO PEŁNE SZTUKI

2022-07-13 09:00:00(ost. akt: 2022-07-13 10:53:51)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W piątek 22 lipca w piątek w kamienicy Amfiteatru Miejskiego o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż malarstwa Katarzyny Pisula "Żywioły we mnie". Towarzyszyć mu będzie muzyka autorska oraz wspólne malowanie intuicyjne.
"Żywioły we mnie" to seria obrazów inspirowanych siłami natury: ziemią, wodą, ogniem i powietrzem.

Prace powstały na podstawie doświadczeń z podróży — zarówno tej zewnętrznej, jak i wewnętrznej — odkrywania nowego kontynentu i odkrywania siebie.

Jak pisze autorka prac: "W 2019 roku wyruszyliśmy w podróż do Maroka. Spędziliśmy tam 21 miesięcy, mieszkając w kamperze, w otoczeniu przyrody. To był czas powrotu do korzeni i głębokiego połączenia z ziemią. Doświadczania potęgi i uzdrawiającej mocy oceanu. Nieskończonej przestrzeni i ciszy pustyni. Rytualnej, transformującej siły ognia. To wszystko odegrało ogromną rolę w moim rozwoju — osobistym, artystycznym i duchowym.

W procesie twórczym korzystam z metod malowania ekspresyjnego, intuicyjnego, abstrakcyjnego. Łączę je z inspiracją formami naturalnymi i światem symboli.
Szczególne znaczenia ma dla mnie mandala — symbol połączenia, nieskończoności, harmonii. Jest elementem, który spaja wszystko w jedność oraz ukochaną codzienną, twórczą praktyką."2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5