W niedzielę Festiwal Ziół w Blankach

2022-07-02 11:30:00(ost. akt: 2022-07-02 11:29:02)
Na uczestników imprezy będzie czekała zupa z pokrzywy

Na uczestników imprezy będzie czekała zupa z pokrzywy

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Już w najbliższą niedzielę - 3 lipca odbędzie się w Blankach — zielarskiej wsi — V Festiwal Ziół pod hasłem „Blanki ziołami pachnące”. Jak zwykle nie zabraknie zdrowych specyfików i pysznych przekąsek. Będzie też coś dla ducha - występy artystyczne.
Festiwal rozpocznie się mszą świętą o godz. 13.00 w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Blankach. Po mszy o godz. 14.00 nastąpi przemarsz na plac i uroczyste rozpoczęcie imprezy. Na 14.30 zaplanowano występy artystyczne.

Wystąpią: Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii, zespół Elektroniczni, Latino LAdies NAtural Dance, Czesław Band, grupa taneczna Czerwone Korale oraz Starius Band.

O niezwykłej mocy ziół i możliwości ich wykorzystania w kuchni i lecznictwie przekonywać będą panie ze Stowarzyszenia „Babki Zielarki” współorganizatorki festiwalu, które ugoszczą wszystkich wspaniałymi wyrobami regionalnymi m.in. zupą z pokrzywy.

Poza tym będą oczywiście stragany z rękodziełem i łakociami, zabawy i gry dla dzieci, dmuchaniec, konkurs kulinarny, podsumowanie konkursu plastycznego, rysowanie portretów oraz bardzo interesujące warsztaty zielarskie.

Zaplanowano też wernisaż wystawy prac konkursowych.
Imprezę zakończy o godz. 21.00 występ grupy tańca z ogniem Monters.
Organizatorami festiwalu jest Stowarzyszenie „Babki Zielarki”, Gmina Lidzbark Warmiński oraz Gminne Centrum Kultury w Pilniku.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5