Polmlek ceni swoich pracowników

2022-04-27 16:00:00(ost. akt: 2022-04-28 11:36:44)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały własne firmy

Polmlek ma prawie 30 lat. Mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego doskonale wiedzą, że to spożywczy gigant, ale też firma rodzinna i stwarzająca dobre warunki dla swoich pracowników, jak mało który pracodawca. Stworzyła między innymi ciekawy system motywacyjny.

Polmlek, to polski lider eksportu, firma znana nie tylko w kraju. Jej wyroby trafiają na rynki światowe, potrafi bowiem dostosować swoją produkcje do najwyższych wymagań klientów. Grupa Polmlek produkty mleczne i soki sprzedaje w stu krajach na całym świecie. W 11 swoich zakładach zatrudnia niemal 4000 pracowników.

Od niemal 30 lat, tę jedną z największych i najprężniej rozwijających się polskich firm branży spożywczej, tworzą dwaj polscy przedsiębiorcy — Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki. Postawili między innymi na intensywny rozwój zakładu w Lidzbarku Warmińskim, dlatego dzisiaj lidzbarski Polmlek jest jednym z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa spożywczego w Europie.

Z biegiem lat, wraz z rozwojem firmy w Polmleku zmieniało się także podejście do pracowników. Dziś jest ono zdecydowanie inne niż jeszcze 5 - 6 lat temu, wraz z szybkim rozwojem technologicznym mleczarni postawiono tu również na zmianę kultury organizacji pracy.


Grupa Polmlek to gigant ale teraz z dobrymi tradycjami firm rodzinnych, skupionych na pracownikach.

"Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów" — twierdzi Richard Branson, jeden z najpopularniejszych liderów biznesowych na świecie i ta idea przyświeca też właścicielom lidzbarskiej firmy. To podejście do zarządzania sprawdza się.

Jednym z ciekawszych sposobów motywacyjnych w Grupie Polmlek jest programu „Doceniamy Pomysły”. Dzięki niemu pracownik sam decyduje o tym, jak zmienia się zakład i jego stanowisko pracy.

Każda zatrudniona w firmie osoba może zgłosić innowację i jeśli zostanie ona wdrożona, pomysłodawca otrzymuje za to specjalną premię. Wypłacono już setki premii tym, którzy wskazali, co ulepszyć lub zmienić, by pracowało się łatwiej.

Rekordziści otrzymali nawet po 20 premii za pomysły, a najwyższe wypłacone jednorazowo premie specjalne wynosiły nawet 10 tysięcy złotych za pomysł.
Zachęta jest znakomita, bo pracownicy Grupy zgłosili już ponad 1500 pomysłów.

Kierownictwo Grupy Polmlek dba nie tylko o rozwój firmy, ale także o zrównoważony rozwój pracowników i ich szkolenia, tworząc przemyślane i dynamiczne ścieżki kariery zawodowej, a nowym pracownikom zapewnia przyjazną atmosferę wdrożenia do pracy i przejrzysty program adaptacyjny.

Nowy pracownik dostaje opiekuna, który pomaga dopasować indywidualne predyspozycje do stanowiska pracy. Przychodząc do firmy nie musi jeszcze mieć wiedzy i umiejętności. Nabędzie je pod opieką bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

W lidzbarskim zakładzie budowana jest kultura oparta na szczerości, zaufaniu i sprawiedliwym traktowaniu pracowników, daleka od tak modnego w ostatnich latach w Polsce korporacyjnego klimatu i „wyścigu szczurów”.

Atrakcyjne są też bonusy z bycia pracownikiem Polmleku. Firma finansuje pracownikom pasje i zajęcia sportowe, oferuje warte 2000 złotych weekendy w czterogwiazdkowych hotelach już od kwoty 50 złotych i wypoczynek za mniej niż 20 złotych pracownikom i ich rodzinom, organizuje też wycieczki zagraniczne, wyjazdy na mecze, spektakle i koncerty, czy udziela pożyczek na budowę domu lub remont mieszkania.

We wszystkich działach firmy panuje polityka otwartych drzwi – dyrektorzy i kierownicy jasno nakreślają oczekiwania i rozmawiają z pracownikami.

Zakład w Lidzbarku Warmińskim jest doskonale znany mieszkańcom. Pracuje w nim już trzecie pokolenie serowarów, specjalistów, operatorów, mechaników.

Lidzbarska mleczarnia może również stać się miejscem ciekawej, stabilnej pracy na wiele lat, nawet do emerytury, ale również początkiem błyskotliwej kariery.
Ważną zapewne dla wielu zainteresowanych Polmlekiem osób jest informacja o tym, że firma zawsze na czas wypłaca wynagrodzenie za pracę i premie.

No i jeszcze ważna wiadomość — zakład w Lidzbarku Warmińskim jest ciągle modernizowany, podążając za potrzebami i wymaganiami rynku. To stabilny i pewny zakład pracy z ciekawą przeszłością i dynamiczną przyszłością, dający zatrudnienie między innymi setkom mieszkańców Warmii.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5