LUKS „Kłobuk” Lidzbark Warmiński podsumował rok

2022-01-26 17:30:00(ost. akt: 2022-01-26 17:42:18)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

LUKS „Kłobuk” Lidzbark Warmiński podsumował rok 2021. Nie brakowało w nim sukcesów. Najbardziej spektakularne odniosła Julia Piędziak, podopieczna trenera Andrzeja Gieryszewskiego, członkini szerokiej kadry narodowej.
Miniony rok, trudny pod względem epidemicznym i finansowym, był, mimo wszystko, znaczącym krokiem w rozwoju zawodników. Reprezentanci Klubu prowadzeni przez trenerów Andrzeja Gieryszewskiego i Krzysztofa Jaszczyka odnieśli znaczące sukcesy, poprawiając przy tym swoje rekordy życiowe.

Najbardziej spektakularne sukcesy odniosła Julia Piędziak, podopieczna trenera Andrzeja Gieryszewskiego, członkini szerokiej kadry narodowej, druga skoczkini wzwyż rankingu PZLA juniorów młodszych.


Na Mistrzostwach Polski U18, rozegranych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Włocławku, zajęła II miejsce, zdobywając wicemistrzostwo Polski w skoku wzwyż, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 174 cm.

Poza tym Julka wywalczyła drugie miejsce na MP Krajowego Zrzeszenia LZS, trzecie w prestiżowych, międzynarodowych zawodach - Festiwalu Skoku Wzwyż w Opolu.

Reprezentowała także nasz kraj w międzynarodowym meczu lekkoatletycznym juniorów młodszych w Brnie, gdzie rywalizowały ze sobą reprezentacje Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii i Polski, zdobywając wraz z drużyną złoty medal.

Pozostali zawodnicy również brali udział w imprezach mistrzowskich szczebla wojewódzkiego i ogólnokrajowego.

Kornel Motylewski, najlepszy skoczek w dal i jeden z najlepszych sprinterów naszego województwa, startując po raz pierwszy w kategorii U18 (junior młodszy), zajął znakomite XII miejsce w Mistrzostwach Polski U18 , bijąc swój rekord życiowy w skoku w dal wynikiem 641 cm.

Wiktoria Obidoska uzyskała w hali, jako młodziczka, obiecujący wynik w skoku w dal – 510 cm. W sezonie letnim zdobyła tytuł wicemistrzyni województwa LZS, ustalając swój rekord życiowy na otwartym stadionie na poziomie 496 cm.

Magda Białek, zaczynająca swoją przygodę ze sprintem, znacząco poprawiła swoje wyniki, szczególnie w biegu na 200 m, brała udział w Halowych Mistrzostwach Polski (28,10 sek.) oraz MP KZ LZS (27,34 sek.).

Pierwsze starty w zawodach na szczeblu wojewódzkim zaliczyły również Dominika Gębska i Zuzanna Telega. Rok, choć trudny, daje jednak nadzieje na dobre wyniki w kolejnych startach w nowym sezonie halowym i na obiektach otwartych.

Jakkolwiek Klub opiera się na pracy trenerów i zawodników, to jednak bez pomocy finansowej sponsorów jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe. Istotnym źródłem finansowania Klubu były, jak co roku, władze miasta, które zapewniły środki na podstawowe funkcjonowanie sekcji; udział w zawodach i zakup sprzętu sportowego. Ważnym źródłem finansowania Klubu był również Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, z którego otrzymaliśmy środki w ramach programu „KLUB 2021” prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

— Słowa podziękowania kierujemy do właścicieli firmy „Janbar” s.c. PU. M. Jankowskiego i W. Barana, dzięki którym możliwy był zakup indywidualnego sprzętu sportowego — mówi trener Andrzej Gieryszewski. — Bardzo istotnym elementem jest dla Klubu pomoc rodziców, zarówno finansowa, jak i rzeczowa, a także zaangażowanie w organizację wyjazdów na zawody. Dzięki nim wszystkim Klub przetrwał kolejny trudny rok, z nadzieją na kolejny, lepszy sezon.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5