Nasi karatecy na Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Bartoszyce Cup zdobyli 5 medali

2021-11-25 16:30:00 (ost. akt: 2021-11-25 16:59:20)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Pakuła

177 zawodników i zawodniczek z 12 klubów, w tym z lidzbarskiego klubu karate kyokushin wzięło udział w XIX edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bartoszyce Cup. Lidzbarczanie zdobyli pięć medali (trzy złote i dwa srebrne).
20 Listopada w Bartoszycach odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bartoszyce Cup. W zawodach uczestniczyło 177 zawodników i zawodniczek z 12 klubów. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Zawody rozpoczęły się uroczystością wręczenia certyfikatów oraz czarnych pasów dla sensei Aleksandry Bakuły i Adriana Wzorka z Lidzbarka Warmińskiego.

Po uroczystości otwarcia małżeństwo sensei Magdalena i Wojciech Hajduk z Tarnowa wykonali pokaz kata i technik samoobrony. Następnie zawodnicy w poszczególnych kategoriach przystąpili do walk, gdzie po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono najlepszych.

Sędzią Głównym zawodów był shihan Marek Krejpcio 5 Dan z Suwałk.

— Lidzbarska ekipa wywalczyła pięć medali (trzy złote i dwa srebrne). Pierwsze miejsca zajęli Damian Dydzinski, kategoria junior +80, Lena Gałązka, kategoria junior -60kg oraz Miłosz Wach, kategoria młodzik - 60kg. Natomiast srebrne medale zdobyli Michał Jasinowicz, kategoria junior - 70 kg i Michał Kurek kategoria kadet — poinformował sensei Andrzej Litwin.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów.