Wracamy do tematu. Zarwana droga na trasie Ignalin-Workiejmy

2021-09-22 15:00:00 (ost. akt: 2021-09-22 15:28:08)
Zniszczony fragment drogi między Ignalinem a Workiejmami

Zniszczony fragment drogi między Ignalinem a Workiejmami

Autor zdjęcia: Czytelnik

Dostaliśmy list od mieszkańców Ignalina, że mają poważny problem z zarwaną drogą między Ignalinem a Workiejmami. Na nasz mail w tej sprawie dopowiedział Zarząd Dróg Powiatowych w Lidzbarku Warmińskim.
Przypominamy sygnał Czytelników z Ignalina:

"Na przełomie lipca i sierpnia podczas deszczów, została zarwana droga na trasie Ignalin-Workiejmy. Do dnia dzisiejszego droga nie została naprawiona.
Zaczęła się szkoła i niestety nie mamy możliwości dowożenia dzieci. Jedna droga jest zawalona, a druga droga jest bardzo złym stanie.
Pozdrawiamy mieszkańcy Ignalina"

W załączeniu otrzymaliśmy fotografie drogi, które załączyliśmy do maila skierowanego do Zarządu Dróg Powiatowych w Lidzbarku Warmińskim.

Otrzymaliśmy odpowiedź, którą publikujemy poniżej.

"Zarząd Dróg Powiatowych w Lidzbarku Warmińskim w odpowiedzi na pismo z dnia 08.09.2021 roku w sprawie zarwanej drogi na trasie Ignalin – Workiejmy informuje, że przedmiotowa droga jest drogą kategorii powiatowej, należy do powiatu lidzbarskiego i jest przekazana w zarząd dla naszej jednostki.

15 lipca 2021 roku na skutek obfitych opadów deszczu nastąpiło przerwanie tamy w lesie (teren należący do Lasów Państwowych) i powstały potok spowodował uszkodzenie przepustu i przerwanie ciągłości drogi.

Zgodnie z przepisami prawa do utrzymania, a co za tym idzie, i do naprawy urządzenia zobowiązany jest jego właściciel.

W dniu 21.07.2021 zostało wystosowane pismo do Nadleśnictwa w Górowie Iławeckim o konieczności naprawy urządzenia i została zaoferowana pomoc w wykonaniu (pismo w załączeniu).

Zarząd Dróg Powiatowych do naprawy drogi przystąpi po podpisaniu porozumienia z Lasami Państwowymi.

W obecnej chwili do miejscowości Workiejmy dojazd jest możliwy drogami gminnymi od drogi wojewódzkiej 513 od parkingu leśnego i od drogi wojewódzkiej 511 przez Nową Wieś Wielką.
Z poważaniem
Dyrektor mgr inż. Dariusz Iskra"

W załączeniu otrzymaliśmy też skan pisma Zarządu Dróg Powiatowych w Lidzbarku Warmińskim do Waldemara Ostrowskiego Nadleśniczego Nadleśnictwa w Górowie Iławeckim, w którym zadeklarowano ze swojej strony poniesienie kosztów robocizny i sprzętu.

W piśmie jest prośba o zakup potrzebnych do naprawy drogi materiałów.
Do tematu wrócimy.
red.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5