Ścieżka będzie przejezdna

2021-06-21 17:00:00 (ost. akt: 2021-06-21 16:58:37)

Autor zdjęcia: materiały UM

Od wielu miesięcy mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego denerwują się tym, że roboty przy ścieżce rowerowej obok bulwaru miejskiego strasznie się wydłużyły, aż w końcu stanęły.
Prace blokowały drożność często uczęszczanej ścieżki rowerowo-pieszej. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy co chwilę narzekali na opieszałość wykonawcy prac.

Nieco światła wnosi post Urzędu Miasta w Lidzbarku Warmińskim, który został zamieszczony na stronie Facebook. Czytamy w nim:

"Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Olsztynie, które jest głównym inwestorem inwestycji „Umocnienie skarpy rzeki Łyny” informuje, że odstąpiło od umowy na realizację zadania z dotychczasowym wykonawcą inwestycji.

Wykonawca zobowiązał się do usunięcia sprzętu budowlanego, uporządkowania przyległego terenu i udrożnienia odcinka ścieżki pieszo-rowerowej do końca czerwca 2021 roku.

Do czasu wyłonienia nowego wykonawcy ścieżka będzie przejezdna.
Obecnie przygotowane są dokumenty do nowego postępowania o zamówienie publiczne na dokończenie robót."

Warto przypomnieć, że ścieżka rowerowo-piesza, o której mowa, biegnie wzdłuż Łyny i jest obok tej na plaże w Wielochowie, najbardziej uczęszczaną w Lidzbarku Warmińskim.
Martwi fakt, że roboty stanęły, ale cieszy, że będziemy mogli się nią poruszać w najbliższym czasie.
lub


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5